НАТО: Росія має боротися з “ІД”, а не підтримувати Асада
НАТО: Росія має боротися з “ІД”, а не підтримувати Асада
- 8 жовтня 2015
AP
Міністри оборони країн Північноатлантичного альянсу проводять у Брюсселі зустріч, головна тема якої – зростання військової активності Росії в Сирії.
Напередодні зустрічі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію припинити підтримку режиму Башара Асада і зосередитися на боротьбі з угрупованням “Ісламська держава”.
“Ми бачимо, як у Сирії зростає військова активність російських військ. На зустрічі ми повинні оцінити, наскільки ця ситуація може загрожувати країнам-членам альянсу”, – заявив пан Столтенберг.
При цьому він зазначив, що для закінчення військових дій у Сирії необхідні політичні ініціативи, і закликав Росію припинити підтримувати президента Асада.
Очікується, що міністри оборони висловлять офіційну підтримку Туреччині у зв’язку з останніми інцидентами, коли російські військові літаки вторглися у прикордонний із Сирією повітряний простір Туреччини.
Як зазначає оглядач BBC із питань оборони Джонатан Маркус, нинішня зустріч необхідна, аби зрозуміти, чи готовий альянс реагувати на мінливу ситуацію.
Крім цього, очікується, що міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон офіційно оголосить про те, що в країни Балтії відправляють британських військових.
Також Британія планує направити 25 військових до України для тренувань.
Німеччина і США також мають намір по черзі посилати своїх військових у Балтійські країни. На думку газети Financial Times, це рішення може не на жарт розлютити Кремль.
Літаки і ракети
Росія почала повітряну операцію на території Сирії 30 вересня. Як повідомило російське військове командування, до авіаційної групи увійшли понад 50 літаків і вертольотів.
Від початку операції в Сирії Росію неодноразово звинувачували у підтримці режиму президента Башара Асада і бомбуванні не позицій бойовиків “ІД”, а опозиційних сил.
Росія ці звинувачення відкидає, заявляючи, що бореться тільки з угрупуваннями, які визнані в Росії терористичними.
Як заявляє російська влада, напередодні по території Сирії завдали ракетних ударів із кораблів Каспійської флотилії. Міністр оборони Сергій Шойгу сказав, що чотири кораблі здійснили 26 пусків по 11 цілям.
Удари, за словами міністра Шойгу, наносили з високоточної зброї з відстані 1500 км.
Начальник Генштабу Збройних сил Сирії генерал Алі Абдулла Аюб заявив, що удари російської авіації підірвали бойові можливості екстремістів “ІД”, і сирійська армія почала після цього наземний наступ.
Водночас голова Пентагону Ештон Картер назвав дії Росії помилковими і наголосив, що США не збираються співпрацювати з Росією щодо військових операцій в Сирії, допоки Москва не змінить своєї стратегії.