Мотиви Росії в Україні, Сирії – що тут неясно?


Роберт Ґейтс, Кондоліза Райс

Колишній державний секретар Кондоліза Райс та екс-глава Пентагону Роберт Ґейтс пишуть про те, як США можуть протистояти діям Путіна у Сирії.

У статті для видання The Washington Post автори зазначають, що російський президент точно знає, що робить в Сирії – відстоює російські інтереси шляхом утримання Башара Асада при владі. Проте, додають експерти, Путін не сентиментальна людина, і якщо Асад стане йому на перешкоді, Володимир Путін з радістю матиме справу з кимось іншим, прийнятним для Москви.

За словами Райс і Ґейтса, Москва розуміє, що дипломатія іде слідом за фактами на землі. «Коли це військове втручання закінчиться, очікуйте від Москви на мирну угоду, яка відображає її інтереси, включно з закріпленням російської бази в Тартусі».

Автори вказують на те, що визначення успіху в Москви не теж саме, що у США. «Росіяни продемонстрували готовність приймати і заохочувати створення так званих невдалих державних проектів і заморожених конфліктів, як це у Грузії, Молдові чи Україні. Чому в Сирії все має бути інакше?» – наголошують вони.

«Отож, що ж нам робити?» – запитують вони.

Ми повинні побачити Путіна таким, яким він є. Досить говорити, що треба краще зрозуміти мотиви Росії. Росіяни дуже добре усвідомлюють свої цілі

Кондоліза Райс, Роберт Ґейтс

По-перше, автори не радять сприймати Путіна як захисника міжнародної стабільності.

По-друге, зазначають Райс і Ґейтс, США повинні керувати ситуацією на місцях, створити власні «факти на землі» – зони, заборонені для польотів, безпечні притулки для населення – це не є новоспеченими ідеями. Вони спрацьовували у минулому та вимагають серйозної уваги.

Автори пропонують надавати активну підтримку курдським силам, племенам сунітів і залишкам іракського загону спецпризначення. Це не є нісенітницею. Це може просто врятувати нашу поточну невдалу стратегію. Важливо також зміцнити відносини США з Туреччиною, яка ще не встигла оговтатися від наслідків втручання Москви, – йдеться у статті.

По-третє, –  необхідна «деконфліктизація» військових дій США у взаємодії з росіянами, як би це не було неприємно.

«І кінець-кінців, ми повинні побачити Путіна таким, яким він є. Досить говорити, що треба краще зрозуміти мотиви Росії. Росіяни дуже добре знають, чого хочуть, усвідомлюють свої цілі: утвердити власні інтереси на Близькому Сході – усіма можливими засобами. Що тут неясно?» – підсумовують у статті Кондоліза Райс і Роберт Гейтс.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *