Іноземні ЗМІ: хто їде маршрутом Донбас-Сирія

Іноземні ЗМІ: хто їде маршрутом Донбас-Сирія

  • 12 жовтня 2015


AFP

ЗМІ очікують на появу колишніх бійців із Донбасу в Сирії

У понеділок іноземні видання пишуть про наміри бойовиків із Донбасу воювати в Сирії, про очевидну перемогу пана Лукашенка на виборах у Білорусі та про “тендітну надію” на перемогу українців у відбірковому матчі до Євро-2016 з іспанцями.

Із Донбасу в Сирію

Financial Times пише про бійців із Донбасу, які планують брати участь у війні проти “Ісламської держави” в Сирії.

Серед них – Бондо Доровскіх, 41-річний доброволець із Москви, який минулого року приєднався до проросійських сепаратистів на сході Україні.

“З дитинства я мріяв про те, щоб взяти участь у війні, але мені це ніколи не вдавалося”, – цитує видання Доровскіх.

“Нам сказали, що ми йдемо допомагати рятувати російське населення та воювати з фашистами. Та все було не так, як казали по телевізору, – каже пан Доровскіх. – Там не було справжнього ворога, а місцеве населення нас не підтримувало”.

Після повернення до Москви у грудні минулого року, пан Доровскіх знайшов, на його думку, більш достойну мету – воювати проти ісламістських радикалів з ІД, пише газета.

“Від квітня він спілкується з колишніми донбаськими бойовиками та іншими росіянами, які прагнуть стати добровольцями. Шукає шляхів, щоб узяти участь у війні в Сирії в лавах міжнародних добровольчих частин, які воюють пліч-о-пліч із курдськими загонами.

“Бойовики-добровольці зіграли основну роль у російській, тепер уже сумнозвісній гібридній війні в Україні. Вони тисячами хлинули на Донбас, таким чином допомагаючи приховати діяльність спецсил і регулярних військ без розпізнавальних знаків, а також чеченських загонів, які зіграли ключову роль в розпалюванні та організації війни”, – зазначають автори статті.

Кремль заперечує участь своїх військових сил у конфлікті на Донбасі, хоча й визнає присутність там “добровольців” з Росії.

“Розмови про російських добровольців, які прямують до Сирії, повинні занепокоїти того, хто вірить, що Москва може розширити масштаби вторгнення з авіаударів, які вона розпочала 30 вересня, до прихованої наземної операції, – пише FT. – Проте сирійська війна зовсім інакша, тому добровольці навряд чи зіграють ключову роль”.

Без “вини і відповідальності”

Reuters

У вівторок голландські слідчі планують опублікувати звіт про катастрофу рейсу МН17. Звіт не вкаже винних, проте може зміцнити аргументи щодо російського сліду, припускає Guardian.

Протягом останніх дев’яти місяців слідчі складали до купи шматки фюзеляжу сумнозвісного рейсу. Їм вдалося відбудувати частину кабіни пілотів і секції бізнес-класу. Рада безпеки Нідерландів продемонструє реконструкцію разом із публікацією довгоочікуваного звіту, анонсує газета.

Рада зазначає, що 15-місячне міжнародне розслідування не торкається “вини та відповідальності”.

“Генпрокуратура Нідерландів повинна завершити друге кримінальне розслідування на початку 2016 року. Воно має відповісти на найбільш політизоване питання: хто збив MH17?” – пояснює видання.

А звіт, який опублікують 13 жовтня, продемонструє технічний аудит аварії.

Очікується, що його висновком буде твердження, що саме ракета “Бук”, запущена з мобільної пускової установки, збила малайзійський літак. Проте звіт не вкаже, “хто натиснув на гачок”.

Журналісти прогнозують, що у звіті уникатимуть таких слів, як “шрапнель”, і натомість вживатимуть термін “велика кількість об’єктів з високою енергією”.

Газета підсумовує, що значна кількість доказів вказує на російський слід, проте зазначає: сам Кремль звинувачує в усьому Київ.

“Останній диктатор Європи”

AP

Підтримка режиму Лукашенка в Білорусі зросла, зокрема, й через події в Україні, вважають медіа

Ірландська газета Irish Times пише про “абсолютну перемогу” Олександра Лукашенка на президентських виборах у Білорусі (за даними екзит-полів).

Однак, на думку авторів статті, після цих виборів на Білорусь може чекати потепління стосунків із Заходом.

“Підтримка 20-річного режиму Лукашенка зросла, відколи він виступив у ролі гаранта стабільності на тлі економічної кризи та конфлікту в сусідній Україні”, – пишуть автори.

Захід довго критикував режим у Білорусі через проблеми з правами людини та тиск на політичних опонентів. Через це деякі білоруські компанії та чиновники опинилися під економічними санкціями, зазначає газета.

“Утім, критика з боку пана Лукашенка щодо минулорічної анексії Криму Росією, надання майданчика для проведення мирних переговорів по Україні та амністія шістьох опозиційних лідерів у серпні – усе це може покращити його стосунки із Заходом”, – цитує видання спостерігачів.

Україна – Іспанія

Getty

У першому протистоянні українці на виїзді поступилися іспанцям

Британське спортивне видання Racing Post пише про матч Україна-Іспанія, який пройде в понеділок у Києві.

На думку авторів огляду, іспанська команда повністю відновила сили після “жахливого” виступу на Чемпіонаті світу в Бразилії в 2014 році і здатна завершити кваліфікаційний етап до Євро-2016 перемогою над Україною в Києві.

“Сильна іспанська команда може завдати смертельного удару слабким надіям України вийти на перші два місця в групі”, – припускають британські журналісти.

“Україна повинна здобути більше очок, ніж Словаччина, якщо вона хоче посісти друге місце. Та це видається складним завданням, оскільки Словаччині в грі з Люксембургом пророкують рахунок 3-1”, – додають оглядачі.

Втім, вони зауважують: “І все ж таки перемога України матиме величезне значення, адже команда може стати першою серед тих, хто посів треті місця, завдяки чому вона автоматично кваліфікується до фінальної частини наступного літа”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *