Шлях переселенця – від прибуття до працевлаштування

Зараз, у такий нелегкий час, усі ми потребуємо уваги, підтримки і допомоги. Особливо вона потрібна людям, які переїхали з окупованих територій. Обставини змусили їх змінити свій звичний спосіб життя, залишивши не лише домівки та близьких, але й улюблену роботу. Працюючи на підприємствах тривалий час у своєму регіоні, такі люди не завжди мають змогу реалізувати свої професійні навички та досвід роботи на новому місці через відсутність попиту на ринку праці. Але це не привід занепадати духом. У складних життєвих обставинах, коли, здавалося б, на перший погляд, немає рішення, але є бажання – можливо все! Бажання людини та професійність фахівців служби зайнятості – головна рушійна сила, що дає змогу реалізувати свої плани та мрії.

Одним з яскравих прикладів вдалого працевлаштування внутрішньо переміщених осіб можна вважати нову роботу Володимира, який приїхав до Красного Лиману з м. Макіївка Донецької області. В своєму рідному місті він займався різними справами у багатьох галузях, віддаючи перевагу професіям, що сприяли комфорту людського існування. На його особисті якості звернув увагу керівник Комунальної спеціалізовано аварійно-рятувальної служби, але для працевлаштування не вистачало відповідної професії.

Володимир отримав її за направленням Краснолиманського міського центру зайнятості у навчально-курсовому комбінаті «Одесбуд» м. Одеса. Відтепер він водолаз 3 класу і займається справою за покликанням.

Без тісної співпраці з роботодавцями неможливо вирішувати питання працевлаштування переселенців, на щотижневих семінарах з представниками підприємств фахівці центру зайнятості обговорюють стан працевлаштування вимушено переміщених осіб, це є запорукою успішного працевлаштування. Прикладом такої співпраці є працевлаштування переселенця з міста Дебальцеве Ігоря Леонова, який 11 червня за направленням центру зайнятості був працевлаштований на судноремонтний завод міста Маріуполя.

До Маріупольського міського центру зайнятості Ігор звернувся в грудні минулого року. Як більшість людей, що змушені були залишити рідні місця, він сподівався , що зможе як найшвидше повернутися додому. Тому насамперед вирішував питання проживання , отримання відповідних документів.

У своєму рідному Дебальцеве Ігор працював охоронником в ТОВ «Охоронний холдінг», свого часу закінчив професійно-технічне училище, де отримав професію тракториста-машиніста, водія, слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин. Насамперед таку роботу пропонували Ігорю в центрі зайнятості. Так як він мав тривалу перерву в роботі водієм, то запропоновані вакансії водія йому не підійшли з-за відсутності практичного досвіду. Тому, коли під час чергового прийому в центрі зайнятості йому запропонували вакансію стрільця на судноремонтному заводі і фахівець погодила з відділом кадрів кандидатуру Ігоря Леонова, він був дуже задоволений та відразу ж відправився на підприємство.

Кожен такий випадок працевлаштування – привід для радості і для переселенців, і для фахівців служби зайнятості.

За інформацією Донецького обласного центру зайнятості

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *