Зона відчуження біля АЕС Фукусіма-1

Зона відчуження біля АЕС Фукусіма-1

13 жовтня 2015
Останнє оновлення: 17:30

Польський фотограф Аркадіуш Поднєсінські побував у зоні відчуження поблизу АЕС “Фукусіма-1”, щоб показати, як виглядає цей регіон зараз.


Польський фотограф та режисер Аркадіуш Поднєсінські (Arkadiusz Podniesinski) нещодавно побував у зоні відчуження поблизу АЕС “Фукусіма-1”, що постраждала від землетрусу та цунамі у березні 2011 року. На цьому знімку – худоба з сусідньої ферми, господар якої повернувся у рідні краї невдовзі після аварії. Тріщини на поверхні луку – сліди землетрусу.

АЕС “Фукусіма-1” сильно постраждала внаслідок землетрусу та цунамі: охолоджувальна система реакторів станції вийшла з ладу. Через перегрів реактори станції розплавилися, у навколишнє середовище потрапила велика кількість радіоактивної речовини.

Землетрус та цунамі забрали життя майже 16 тисяч людей. Ще тисячі залишилися без даху над головою.

Подальший виток радіації з АЕС “Фукусіма-1” змусив владу провести масштабну евакуацію та посіяв побоювання, що у більшості регіону вода та продукти харчування можуть бути зараженими.

Після трагедії багато населених пунктів у зоні поблизу станції перетворилися на примари.

“Моєю метою було показати справжній стан зони відчуження. Містечка Футаба, Намі та Томіока перетворилися на примари. Ця порожнеча вселяє страх та демонструє, що ця трагедія зачепила сотні тисяч людей”, – каже автор знімків.

Фотограф розповідає, що перша річ, яку він помітив у зоні відчуження, – величезний обсяг робіт з очищення території. На цьому фото – мішки із зараженим радіацією ґрунтом. За приблизними підрахунками, для очищення ураженої території знадобиться до 40 років та десятки мільярдів доларів.

Фотограф сподівається, що колись знову зможе відвідати зону відчуження. “Я б хотів побувати у помаранчевій та червоній зонах, що є найбільш забрудненими та закинутими. Там час зупинився, наче трагедія сталася вчора”, – розповідає пан Поднєсінські. На цьому фото – зал ігрових автоматів, свого часу переповнений відвідувачами, а сьогодні – порожній та зловісний.

Щоб потрапити у міста червоної зони потрібен окремий дозвіл у кожен населений пункт. Цей документ можуть отримати тільки ті, хто має вагому причину для подорожі. Туристів у такі місця не пускають.

Фотограф жаліється, що навіть журналістам непросто отримати дозвіл на в’їзд. “Місцева влада дуже прискіплива: вони розпитують про причини поїздки, тему роботи та ставлення до катастрофи”, – розповідає він. На цьому фото – класна кімната в одній із закинутих шкіл. Слід під дошкою вказує, яким був рівень води, яка затопила приміщення після цунамі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *