ЗМІ: візит Путіна до Японії відкладається

ЗМІ: візит Путіна до Японії відкладається

  • 16 жовтня 2015


Reuters

Рада безпеки Нідерландів показала рештки пасажирського літака, який збили в Україні

Іноземні ЗМІ пишуть про позицію Росії щодо падіння рейсу МН17, про зрив переговорів між російським і японським лідерами щодо Курильських островів, як МТС-Україна стане Водафоном, а також про сон у сучасному світі.

Росія та MH17

Після 15-місячного розслідування Рада безпеки Нідерландів підтвердила у вівторок те, що було давно відомо – рейс МН17 збили над східною Україною 17 липня 2014 року ракетою російського виробництва земля-повітря “Бук”, пише International New York Times у редакційній колонці.

Кримінальне розслідування повинне бути чітким і незалежним, байдуже, як сильно Кремль прагне зірвати чи ввести його в омануInternational New York Times

“Навіть Росія, яка провела більшість із цих 15 місяців, генеруючи різноманітні малоймовірні теорії, що покладали вину за аварію і 298 жертв на Україну, та намагаючись зірвати розслідування, мусила визнати, що сталося саме це”, – пишуть автори.

Проте тепер Росія наполягає, що літак збили із території, яку контролював український уряд.

Та детальний звіт Нідерландів збігається з версіями, які висунули США і Україна, та доказами, які зібрали незалежний вебсайт розслідувань Bellingcat.com, які вказують на те, що ракету запустили з території східної України, яку контролювали сепаратисти, пише газета.

Видання додає, що українська влада теж повинна відповісти на критику з боку Ради безпеки Нідерландів щодо того, що Україна не закрила повітряний простір на сході, хоча за кілька тижнів до падіння МН17 проросійські бойовики збили український військовий літак.

Автори зазначають, що звіт не вказав винуватців, адже це робота нідерландських прокурорів.

Візиту не буде

Довгоочікуваний візит російського президента до Японії відклали на невизначений термін через позицію Москви щодо тривалого територіального диспуту та через втручання Росії в конфлікт у Сирії, пише Guardian.

Володимир Путін мав відвідати Токіо до кінця цього року, аби провести переговори з японським прем’єром Сіндзо Абе щодо групи островів, які Радянський Союз захопив у Японії наприкінці Другої світової війни, пише видання.

AFP

Візит прем’єра Медведєва на Курильські острови розлютив Японію, пише Guardian

Через острівну суперечку країни не підписали післявоєнну мирну угоду і цим зіпсували майбутні відносини.

Японія звинуватила Росію у зриві переговорів щодо Курильських островів через те, що їх відвідав російський прем’єр Дмитро Медведєв, пишуть автори.

“Японські чиновники заявили, що вони також були стурбовані діями Росії у Сирії, де вона нібито бомбила групи, опозиційні до президента Башара Асада, а не позиції, які, як стверджує Москва, утримує “Ісламська Держава”, – пише видання.

МТС стане Vodafone

Financial Times пише про угоду між телекомунікаційною компанією Vodafone і російською мобільною групою МТС щодо використання бренду в Україні. Про цю

угоду оголосили в п’ятницю.

AFP

МТС-Україна – це другий найбільший мобільний оператор у країні, який запустив сервіс 3G цього року, пише видання. Бренд Vodafone може допомогти компанії з огляду на те, що МТС має російських власників, вважає видання.

Міський шум, гаджети і стрес сучасного життя часто називають серед причин недосипання сучасних людейIndependent

За словами людини, наближеної до переговорів, британська компанія може впровадити мобільну фінансову послугу M-Pesa, яка діє в Кенії. M-Pesa дозволяє користувачам класти гроші на рахунок, знімати і переказувати їх, а також платити за товари і послуги за допомогою мобільного пристрою.

Через можливе використання імені компанії в країні, де іде війна, Vodafone провели детальну експертизу угоди. Річний звіт компанії містить детальну інформацію про правові рамки, принципи державного управління і процедури відповіді на запити про допомогу до правоохоронних органів і спецслужб, цитує видання свої джерела.

Температура сну

Недосипання – це не новина, пише Independent. Нестача сну асоціюється з сучасним життям, проте, згідно з новим дослідженням, традиційні збирачі і мисливці сплять стільки ж, скільки і мешканці індустріалізованих країн, зазначають автори.

“Міський шум, гаджети і стрес сучасного життя часто називають серед причин недосипання сучасних людей”, – пише газета.

Проте древні племена Африки і Південної Америки мали подібні звички. За даними дослідження, яке провели в Танзанії, Намібії і Болівії, члени племен у цих країнах сплять менше ніж шість із половиною годин на добу, не сплять удень і, всупереч поширеній думці, не лягають спати із заходом сонця.

Проте, на відміну від нас, вони встають на світанку. Також цим людям не властиве безсоння, додає видання.

Вчені також виявили, що час, коли людина засинає, більше пов’язаний не зі світлом, а з температурою. Усі древні групи людей засинали тоді, коли температура падала, і спали упродовж найхолоднішої частини доби.

Служба моніторингу BBC

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *