На Київщині СБУ припинила діяльність конвертаційного центру з щомісячним обігом у 35 мільйонів гривеньСпівробітники

На Київщині СБУ припинила діяльність конвертаційного центру з щомісячним обігом у 35 мільйонів гривень

Співробітники Служби безпеки України спільно з Державною фіскальною службою та прокуратурою припинили на Київщині діяльність конвертаційного центру, який щомісяця виводив у "тінь" 35 мільйонів гривень.

Організатори конверта відмивали кошти та ухилялися від сплати податків за схемою т.зв. "зустрічного потоку". Клієнтами були понад 100 комерційних структур реального сектора економіки, у тому числі держпідприємства.
З одного боку клієнтами конвертцентру виступали виконавці та замовники підрядних робіт, які хотіли "зекономлені" при реалізації контрактів кошти протиправно перевести у готівку та привласнити. Вони фіктивно купували за безготівковим розрахунком у створених організаторами конверта "транзитних підприємств" начебто необхідні товари, роботи та послуги.
З іншого боку в конверті обслуговувалися представники оптового бізнесу. Всупереч нормам законодавства, частину продукції вони реалізовували за готівку. Через безтоварні операції "фірми-транзитери" забезпечували їх документами та безготівковими коштами за товар, який раніше був фактично проданий третім особам. Унаслідок чого відбувалась легалізація коштів отриманих незаконним шляхом.
У підсумку всі клієнти конверта отримували документи, які свідчили про нібито законність операцій. Оптові фірми ще й заробляли на цих оборудках, адже за надання великих сум готівки отримували певний дисконт від організаторів схеми. Потім готівкові кошти оптовиків надходили до конвертцентру та, за вирахуванням відсотків за "послуги", передавалися первинним замовникам.
Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили майже мільйон гривень, 55 тисяч доларів США та понад 5 тисяч євро. У приміщеннях також було виявлено 23 печатки та сім штампів підприємств-транзитерів, два сервери, понад 35 комп’ютерів з встановленими програмами "клієнт-банк", фінансово-господарську документацію суб’єктів господарювання тощо.
Відповідно до ухвали суду накладено арешт на більше ніж 130 рахунків підприємств, задіяних у діяльності конверті. Загальна сума коштів, які знаходяться на рахунках, встановлюється правоохоронцями.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та роботи конвертаційного центру.

Прес-центр СБ України
http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article?..


Посилання
www.sbu.gov.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *