ЗМІ: чи піде Євросоюз на поступки Британії?

ЗМІ: чи піде Євросоюз на поступки Британії?

  • 11 листопада 2015


Reuters

Британська преса пише про умови, які Британія висунула ЄС щодо членства країни в союзі, допінговий скандал у російській легкій атлетиці та про права жінок.

Бути в ЄС чи не бути?

Financial Times аналізує чотири вимоги прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона щодо членства країни в ЄС.

На думку авторів, у пана Кемерона лишилося обмаль часу, щоб переконати євроскептиків вдома не залишати ЄС, адже загально-національний референдум про вихід з ЄС має відбутися до кінця 2017 року.

Серед вимог, які пан Кемерон надіслав голові Європейської Ради Дональду Туску, є захист єдиного ринку для Британії та інших країн ЄС, підвищення конкурентоспроможності, виключення Британії з “тіснішого союзу” та підсилення ролі національних парламентів, а також обмеження доступу до соцвиплат для працівників з-за кордону.

На думку авторів статті, європейським партнерам Британії слід позитивно відреагувати на пропозиції пана Кемерона.

Це не “місія неможлива”, як каже пан КемеронFinancial Times

“Його чотири пропозиції – це розумні цілі. Це не “місія неможлива”, як каже пан Кемерон. Вони підтверджують традиційну роль Британії, як країни, яка викриває і розповідає жорстоку правду для того, щоб покращити ЄС на користь всіх країн-членів, а не лише Британії”, – пишуть журналісти.

Автори вважають, що ЄС може сприйняти більшість вимог позитивно. Проте вимога скасувати соцвиплати для працівників з-за кордону може зустріти опір в Польщі та інших країнах східної Європи, чиї громадяни шукають роботу всюди в союзі.

“Пану Кемерону знадобляться усі таланти і, можливо, трохи везіння, щоб побороти скептицизм щодо Європи, який охопив країну. Закулісної угоди з Брюсселем не буде достатньо. Йому потрібно надати детальні аргументи не лише того, чому Британії слід лишатися в ЄС, але й якими будуть наслідки виходу країни з блоку”, – підсумовує FT.

Немовлята в парламенті

Деякі британські парламентарі закликають Палату громад, дозволити жінкам годувати грудьми в сесійній залі, пише Daily Mail.

“Матерям слід дозволити годувати грудьми в Палаті громад, аби заохотити більше жінок обиратися до парламенту”, – цитує парламентарів видання.

AP

Вони закликали Палату громад забути про “вікторіанські цінності” і слідувати прикладу Європейського парламенту, де жінки мають право годувати немовлят під час дебатів. Проте консерватори розкритикували цю ініціативу, адже це може спровокувати “насмішки” в медіа.

Віце-спікер Тереза Кофрі висловилася проти ініціативи і додала, що більшість парламентарів не готові підтримати таку ініціативу.

Однак член парламенту від Лейбористів, Джо Кокс, зазначив: “Це те, що природно для жінок. Змиріться з цим – це добре для дітей.”

Жахливий день для атлетики

У понеділок спеціальна комісія Всесвітнього антидопінгового агентства рекомендувала Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій дискваліфікувати Всеросійську федерацію легкої атлетики за систематичні порушення, пов’язані із застосуванням допінгу спортсменами.

На фоні публікації цього звіту британська бігунка на середні дистанції Ханна Інгленд у статті для Independent розповідає про “жахливий день”, коли “нечесна російська атлетка” змусила її сумніватися у власних силах.

Пані Інгленд пригадує європейську першість 2009 року: “Росіянка Анна Альмінова виграла фінал з такою легкістю, і я відчула, що не мала шансів вийти на такий рівень”.

“Я вперше в житті почала сумніватися, чи здатна показати результат на світовій арені і чи здатна досягнути такого рівня”, – пише атлетка і додає, що після цього вирішила сконцентруватися на перемогах вдома і покращенні власних результатів.

AFP

Світове антидопінгове агентство опублікувало звіт щодо вживання допінгу російськими атлетами, і Анна Альмінова була серед згаданих у ньому спортсменів, пише видання.

Ханна Інгленд додає, що у професійних спортивних колах завжди існувало упередження щодо російських атлетів: “Якщо росіянин перемагав чи виконував що-небудь надзвичайне, то здіймалися брови, і люди казали “мабуть це допінг”.

Спортсменка зазначає, що не вірила у цей “негатив”, проте звіт чітко показав масштаби обману серед російських атлетів.

“Я не хочу більше бачити обман. Я хочу однакових умов для гри, – підсумовує пані Інгленд. – Якими б не були мої наступні досягнення, я лише хочу закінчити свою кар’єру, знаючи, що на лінії старту кожного чемпіонату я мала такі ж шанси як і супротивники. Хіба я прошу забагато?”

Apple Music для Android

Компанія Apple презентувала офіційний додаток на платформі Android для власного потокового сервісу Apple Music, щоб отримати доступ до мільярдної аудиторії, пише Guardian.

Представник Apple Music кажуть: “Ми хотіли, щоб сервіс був доступний усім”.

Додаткова функція сервісу – це доступ до покупок в онлайн-магазині iTunes для користувачів Android.

Представники Аpple, пояснюють цей крок тим, що для виконавців, які представлені на сервісі Apple Music, найважливішим є досягти якомога ширшої аудиторії.

Проте, за словами видання, є й інші версії, чому Apple вирішила зробити крок назустріч платформі, яку том-менеджери компанії часто критикували.

Можливо, це план переманити користувачів на платформу iOS під час наступного оновлення операційної системи. Інша версія полягає в тому, що підтримка платформи дасть можливість Apple у майбутньому отримати ширшу аудиторію, коли компанія запустить довгоочікуваний сервіс потокового телебачення.

Служба моніторингу ВВС

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *