Російських легкоатлетів відсторонили від змагань ІААF
Російських легкоатлетів відсторонили від змагань ІААF
- 14 листопада 2015
AP
Рішення оприлюднив президент ІААF Себастьян Коу
Рада Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААF) тимчасово відсторонила Росію від змагань під своєю егідою на невизначений термін.
За відсторонення Росії проголосували 22 члени комітету з 24. Один проголосував проти. Росія, що входить до ради, не мала права голосу.
Рішення набуває чинності негайно. Це унеможливлює участь збірної Росії з легкої атлетики в Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.
Раніше комісія Міжнародної антидопінгової агенції рекомендувала призупинити діяльність Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) за систематичні порушення, пов’язані із вживанням допінгу спортсменами.
У незалежному звіті антидопінгової агенції лунали обвинувачення на адресу ВФЛА, Російської антидопінгової агенції (РУСАДА), а також тренерів з легкої атлетики у використанні заборонених препаратів для підготовки спортсменів до змагань.
Раніше стало відомо, що комітет Всесвітньої антидопінгової агенції (ВАДА) ухвалив рішення про невідповідність Російської антидопінгової агенції (РУСАДА) кодексу організації.
Президент ІААF Себастьян Коу, оголошуючи про рішення асоціації відсторонити Росію, заявив: “Зараз це найважче покарання, до якого ми можемо вдатися. Ми обговорили це питання і погодилися, що система підвела атлетів не лише в Росії, але й в усьому світі”.
Наслідки:
- Спортсмени з Росії та їхні тренери не можуть брати участь у міжнародних змаганнях з легкої атлетики, зокрема й в Олімпійських Іграх.
- Росія не зможе провести у себе Кубок світу зі спортивної ходьби, який мав відбутися в Чебоксарах в 2016 році, і Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юніорів, який мав пройти в Казані в 2016 році. Найближчим часом ІААF оголосить, де саме відбудуться ці змагання.
- Тимчасове відсторонення Росії від змагань не означає, що російські атлети не можуть брати участь у російських змаганнях або ж що вони більше не повинні дотримуватися всіх правил ІААF щодо контролю над допінгом.
Що буде далі?
- Звіт ВАДА рекомендував усунути від змагань п’ятьох атлетів і п’ятьох тренерів, а Міжнародний олімпійський комітет закликав ІААF вжити щодо них дисциплінарних заходів. За словами МОК, він “вживатиме всіх необхідніх заходів і санкцій, з урахуванням відгуку і перерозподілу медалей”. Спортсмени поки не відреагували на викладені у звіті обвинувачення, і ці підозри поки що не підтверджені.
- Інтерпол координує міжнародне розслідування щодо використання допінгу в легкій атлетиці, яке очолює Франція.
- ВАДА оприлюднить деталі свого звіту до кінця року – деякі частини доповіді не були оприлюднені через продовження кримінальних розслідувань. ВАДА також має звітувати про свої висновки щодо інших звинувачень, пов’язаних із допінгом, які оприлюднила газета Sunday Times і телеканал ARD.
- ВАДА також має намір посилити роботу щодо “заохочення і надання більшого захисту анонімним джерелам”, які матимуть бажання поділитися корисною інформацією.