Українських атлетів не дискваліфіковують – мінспорту
Українських атлетів не дискваліфіковують – мінспорту
- 19 листопада 2015
AFP
Засідання WADA у Колорадо-Спрінгс, на якому Україну назвали порушником
Заява Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) про Україну не означає дискваліфікацію українських спортсменів, кажуть у міністерстві молоді і спорту.
Раніше Україну назвали однією з шести країн, чиє антидопінгове агентство не відповідає кодексу WADA.
Заява WADA прозвучала на тлі тимчасової дискваліфікації російських атлетів через звинувачення у систематичних порушеннях.
Крім України та Росії, у переліку порушників кодексу WADA опинилися Андорра, Аргентина, Болівія та Ізраїль.
У жодному разі мова не йде про “дискваліфікацію” чи будь-які інші санкції відносно нашої держави Міністерство молоді і спорту України
Ці країни не змогли надати вичерпну інформацію на запит WADA. Крім того, Україна, Болівія та Аргентина, як кажуть у WADA, використовували неакредитовані лабораторії, що суперечить кодексу.
“Звертаємо увагу спортивної спільноти та ЗМІ, що в жодному разі мова не йде про “дискваліфікацію” чи будь-які інші санкції відносно нашої держави. Мова йде про тривалий робочий та природній процес приведення антидопінгової діяльності в Україні до стандартів та норм ВАДА”, – сказано в заяві міністерства.
Там додають, що поки що українських спортсменів на допінг тестують лише у сертифікованих WADA лабораторіях в Австрії, Німеччині, Швейцарії та Польщі.
У міністерстві кажуть, що вартість створення антидопінгової лабораторії, яка б відповідала вимогам Всесвітнього антидопінгового агентства, становить від 2 до 5 млн євро. Там сподіваються, що уряд виділить ці гроші.
“Сьогодні Україна проводить роботу з акредитації лабораторії Національного антидопінгового центру. Отримання цієї акредитації – тривалий процес, пов’язаний із приведенням у відповідність вітчизняного законодавства новій редакції правил ВАДА”, – додають у міністерстві молоді і спорту.
“Не відповідні”
Статус “не відповідних” означає, що національні антидопінгові організації цих країн не можуть працювати, доки не запровадять “якісні антидопінгові програми”, повідомляє WADA у Twitter.
Ще шість країн (Бразилію, Бельгію, Францію, Грецію, Мексику та Іспанію) внесли до сірого списку. Вони повинні до березня 2016 року виконати певні умови, інакше також потраплять до категорії “не відповідних”.
Тим часом Кенії запропонували надати пояснення щодо її системи допінг-контролю. У WADA кажуть, що якщо відповіді Кенії будуть “незадовільними”, вона також може потрапити під санкції.
Наразі Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) відсторонила від змагань 15 кенійців через підозру у вживанні допінгу.
Усі згадані рішення затвердили на засіданні розширеного складу WADA в місті Колорадо-Спрінгс, США.
Reuters
Скандал із російськими атлетами
Всеросійську федерацію легкої атлетики вже тимчасово дискваліфікували через звинувачення у систематичних порушеннях, пов’язаних із вживанням допінгу спортсменами.
Всесвітнє антидопінгове агентство запровадило санкції після того, як в доповіді його спеціальної комісії Росію звинуватили в застосуванні допінгу, санкціонованому на державному рівні.
Керівник Російської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, який опинився замішаним у скандалі, подав у відставку, а лабораторія втратила акредитацію.
У доповіді стверджувалося, що в московській лабораторії знищили понад 1400 допінг-проб напередодні інспекції WADA, незважаючи на письмову вимогу зберегти зразки.
Однак, як каже співавтор доповіді Річард Паунд, російській атлетиці і Російському антидопінговому агентству буде легко виконати всі умови WADA, щоб взяти участь в Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.
“Я не думаю, що за решту дев’ять місяців можна повністю змінити усталену практику, але можна вжити заходів, які приведуть до такого ж результату, – вважає він. – Мені взагалі-то все одно, привіз ти на змагання “чистих” спортсменів через страх бути спійманим на допінгу або ж думаючи, що це правильно. Послухайте, Росія побудувала Сочі за сім років. Для неї це дитяча забавка”.
У Кремлі звинувачення WADA називають голослівними, а російські спортивні функціонери їх відкидають.