Прем’єр Бельгії: у Брюсселі була загроза нападів, як у Парижі
Прем’єр Бельгії: у Брюсселі була загроза нападів, як у Парижі
- 21 листопада 2015
AP
Вулиці міста патрулюють поліцейські і військові
Рішення підвищити рівень терористичної загрози у Брюсселі ухвалили через інформацію про загрозу нападу, подібного до тих, що сталися минулої п’ятниці в Парижі, пояснив прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель.
За його словами, існували побоювання, що “кілька осіб зі зброєю і вибухівкою могли здійснити атаку… можливо, навіть у кількох місцях”.
У ніч проти суботи влада країни підвищила рівень терористичної загрози в Брюсселі до найвищого – четвертого – рівня.
Жителям Брюсселя радять не відвідувати місця скупчення людей, включно з торговими центрами, вокзалами й аеропортами. Влада країни також рекомендувала скасувати масові заходи, як-от концерти і футбольні матчі.
Вранці в суботу у зв’язку з тривогою зачинили міське метро. Швидше за все, воно не працюватиме впродовж усього дня.
Вулиці Брюсселя посилено патрулюють озброєні поліцейські. На входах до великих готелів стоять озброєні солдати у камуфляжі. Як повідомляє кореспондент ВВС, зараз ситуація у місті достатньо спокійна. Головними вулицями міста їздять автомобілі.
Ситуація “серйозна, але контрольована”
Четвертий і найвищий рівень загрози поки що запроваджений тільки в Брюсселі – у решті країни він залишається третім. Водночас третій рівень, запроваджений в Бельгії після паризьких нападів, все ще вважається серйозним, адже передбачає “можливу та ймовірну” терористичну загрозу.
EPA
Метро в Брюсселі залишатиметься заритим щонайменше до неділі
Reuters
Жителям Брюсселя радять уникати місць великого скупчення людей
Міністр внутрішніх справ Бельгії Жан Жамбон раніше повідомив журналістам, що ситуація “серйозна, але контрольована”.
Раніше цього тижня бельгійська поліція у результаті низки рейдів затримала дев’ять людей, яких підозрюють у причетності до нападів у Парижі. За офіційними даними, двох із них вважають безпосередніми організаторами атак у французькій столиці.
Сили безпеки Франції та Бельгії вважають, що один із підозрюваних у вчиненні паризьких атак Салах Абдеслам, міг утекти до Бельгії. Його пошуки тривають.
Police Nationale
Один із ймовірних нападників Салах Абдеслам досі перебуває у розшуку
Водночас за даними французьких ЗМІ, паризькі атаки здійснили дев’ять людей, семеро з яких загинули. Тож можливо, що на волі, окрім Салаха Абдеслама, залишається іще один нападник.
Минулого тижня ймовірний ватажок групи, що організувала та здійснила напади в Парижі, Абдельхамід Абауд загинув під час рейду поліції у помешканні у паризькому передмісті Сен-Дені.
Французька влада заявила, що Абауд планував іще щонайменше чотири атаки.
EPA
Поліція арештувала вісьмох людей під час рейдів у паризькому передмісті Сен-Дені, де, як вважають, міг розташовуватися осередок організаторів атак у французькій столиці
За даними розслідування, нападники винаймали й використовували як схованку низку помешкань у паризьких передмістях Сен-Дені, Бобіньї й Альфорвіль.
Водночас слідству досі невідомо, коли саме група зібралася, щоб здійснити напади, як невідомі й інші деталі цих атак.
Слідчі мають намір вивчити дані телефонних розмов і дослідити зброю, вилучену після рейдів у Сен-Дені.
Серія вибухів і скоординованих нападів на мирних громадян сталася в Парижі в ніч на 14 листопада. В результаті загинули щонайменше 129 людей, ще понад 300 отримали поранення.
Паризькі атаки стали найкривавішими у Європі за останнє десятиліття.