Тревел-блог: як поселитися романтично, а як – безкоштовно
Тревел-блог: як поселитися романтично, а як – безкоштовно
Неллі Вернер
Для ВВС Україна
- 24 листопада 2015
Nellie Verner
Кемпінг підійде тим, кого вабить романтика туризму
У цьому блозі про дешеві подорожі я розповім про те, як знайти інше житло – не хостел і не каучсерфінг – і в яких випадках його варто шукати.
Про автора
Неллі Вернер – журналіст, автостопниця і шукачка пригод.
Відвідала більше 25 країн на чотирьох континентах. Жила в Ізраїлі та Індії.
У своєму блозі пише про те, як організувати подорож по кишені і отримати від неї максимум задоволення, а також розповідає історії зі своїх поїздок.
1. AirBNB. Сайт, через який люди здають кімнати у своїх квартирах, квартири або ж цілі будинки мандрівникам, став дуже популярним з розвитком технологій онлайн-оплати.
Сайт AirBNB – це компроміс між гостьовим будинком і каучсерфінгом. Добре те, що є можливість забронювати житло заздалегідь і скасувати бронювання без серйозних втрат. Поселившись, ви можете поспілкуватися з господарем – місцевим жителем, розпитати його про місто, отримати пару корисних порад. І, звичайно, матимете певні гарантії чесності господаря у вигляді відгуків колишніх клієнтів.
Завдяки простоті ресурсу на AirBNB вже зараз, через 7 років після його появи, пропонують житло на будь-який смак, практично у всіх районах майже всіх популярних серед туристів міст.
Після реєстрації ви отримуєте бонусом еквівалент 25$ на перше бронювання вартістю більше 75$.
Такий спосіб поселення не дуже підходить мандрівникам-одинакам: винаймання цілої кімнати в будь-якому випадку обійдеться дорожче ліжка в хостелі, не кажучи вже про каучсерфінг.
Такий спосіб підійде: парочкам, які хочуть усамітнення; компаніям друзів, особливо тим, які їдуть досить надовго, і їм вигідніше зняти квартиру або цілий будинок; інтровертам і мізантропам, які не хочуть бачити зайвих людей навколо себе і спілкуватися з ними. Втім, припускаю, що серед самостійних мандрівників Європою таких небагато!
2. Кемпінг. Відмінний варіант на літо. Особливо для тих, кого в душі вабить романтика туризму. Дешево й сердито. Ні, ви не зрозуміли. Сердито – це значить, майже як у готелі, тільки іноді – на першій лінії моря.
Ось як ми жили в минулому році в Спліті (Хорватія), всього за кілька євро на день. Уявіть: приїжджаємо, нам показують місце, де поселятися – в тіні під соснами, за кілька метрів від прибою. Над нами – ресторан, де ансамбль співає а капела. Ціни в закладі, на жаль, ресторанні. Але зовсім поряд з рецепцією є дешевий магазинчик з усім набором продуктів (і готової їжі теж) та засобів гігієни, які необхідні туристу. До речі, на відстані однієї зупинки від локації були кілька супермаркетів – щоправда, ми до них за ці 4 дні не доходили.
На території – електрика і безкоштовний wi-fi. Безліч туалетів (і всі чисті!). Душ з сучасною технологією дозволяє митися кожному певний час, відмітившись за допомогою браслетів, які видають постояльцям при поселенні. Є безкоштовна камера схову для документів. Електрика для підзарядки мобільних. Можливість смажити щось на мангалі просто біля намету. Європейський кемпінг – це суцільний захват для тих, хто бачив тільки наші українські варіанти наметових поселень.
Nellie Verner
У кемпінгу ви зможете прокидатись на березі моря під шум прибою
Кемпінг не підходить для зимових подорожей – ну, якщо ви не завзятий екстремал. А ще тим, хто занадто любить комфорт. Так, вам доведеться поставити намет, спати в спальному мішку і прокидатися іноді від спеки (втім, в Спліті нас дуже рятували сосни).
Але що може зрівнятися з прибережним заходом сонця і можливістю прокинутися під шум прибою і скинути залишки сну, занурившись в прохолодне ранкове море? Я однозначно рекомендую зупинитися в кемпінгу любителям романтики і поціновувачам природи.
3. Знайомі знайомих. Соціальні зв’язки – засіб, яким не можна нехтувати, якщо ви вирішили опанувати самостійні подорожі.
Перш за все, вирушаючи в нове місто, я згадую, хто з моїх друзів і знайомих, а також їхніх приятелів може там жити, і намагаюся з’ясувати, чи зможуть ці люди мене прийняти. Це як каучсефінг, але серед своїх. Якщо пам’ять підводить, найпростіше – пошукати місцевих жителів у соцмережах.
Так, знайшовши житло на пару ночей під час моєї поїздки до Варшави через знайомого, я знайшла чудових друзів – Аню і Льошу, українців, які живуть у Польщі кілька років і періодично приймають у себе гостей-земляків. Вони показали мені культурні та популярні місця Варшави, порадили, куди піти, прийняли як друга. Пізніше я знову приїздила до них, а потім вони відвідували мене в Києві. Вони великі поціновувачі бюджетних подорожей: можливо, ми поїдемо кудись разом наступного разу.
У Римі я знайшла житло через Facebook у волонтерській тусовці, завдяки тому, що сама трохи допомагаю армії. Відомий волонтер Богдан М., з яким я зробила інтерв’ю, порекомендував мене українцям, які живуть в Італії, як “свою”. У підсумку мене і подругу зустріли в аеропорту, довезли і прихистили на 3 дні чудові люди, дай Боже їм здоров’я.
Подібне житло біля метро в Римі коштувало тоді близько 50 євро за кімнату на AirBnB і, звичайно, було недоступне нам в рамках “бомж”-євротуру. Ще два дні ми гостювали у моєї подруги Наді, яка переїхала з Білорусі та живе в самому центрі “вічного міста”.
Моя порада: коли ви їдете до когось з домовленістю зупинитися безкоштовно, везіть із собою якісь гостинці або сувеніри. Українці будуть завжди раді гостинцям з батьківщини, а іноземці отримають щось незвичайне і краще відчують вашу вдячність.