Донеччина готується вийти на новий рівень надання медичної допомоги населенню

Голова Донецької ОДА Павло Жебрівський доручив департаменту охорони здоров’я у чотирирічний термін реалізувати проекти щодо розвитку первинної допомоги на території області. Питання про організацію медичної служби та перспективи її розвитку стало ключовим на сьогоднішньому засіданні колегії облдержадміністрації.

«Питання кадрів – ключове. Протягом 2016-2017 років маємо на 60% забезпечити лікарями перший рівень медицини. Звертаюсь до керівників територій: передбачте у своїх бюджетах доплати сімейним лікарям, щоб на Донеччину захотіли приїхати кадри з Харківської, Дніпропетровської, Запорізької областей», – наголосив очільник області.

Він також закликав міських голів, голів РДА та районних рад чітко узгодити місця розташування таких медичних закладів. «Я пропоную обрати цікаву, однакову для всіх будинків сімейного лікаря кольорову гаму, щоб легше було ідентифікувати», – зазначив він.

Другий рівень медицини, за словами Павла Жебрівського, має постати на Донеччині за два роки. «Це не означає, що ми закриваємо лікарні. На їх базі ми маємо організувати хоспіси, іншу допомогу. Фактично йдеться про перепрофілювання та переоснащення для надання ефективної допомоги людям», – наголосив Павло Жебрівський.

Складна ситуація в Донецькій області склалася з закладами охорони здоров’я третього рівня. Всі вони залишились на території, тимчасово непідконтрольній українській владі. Це призвело до того, що в області нині повністю відсутні деякі види високоспеціалізованої допомоги.

За словами Павла Жебрівського, до кінця січня 2016 року в Краматорську відкриється відділення кардіохірургії та дитячої хірургії. «Працюємо над створенням діагностичного центру в Слов’янську. Я хотів би, щоб ми прискорили роботу з Інститутом травматології в Красному Лимані», – повідомив голова Донецької ОДА, закликавши керівництво названих міст не блокувати рішення, що сприяють реалізації медичних ініціатив.

 Очільник області пообіцяв заохочувати додатковим фінансуванням з обласного бюджету тих мерів, які будуть слідувати рекомендаціям. «За якістю медичного обслуговування Донеччина повинна стати кращою областю України. І ми виділяємо для цього достатньо фінансового ресурсу», – наголосив він.

Окремо Павло Жебрівський відзначив високий рівень, на який найближчим часом виходить невідкладна допомога на Донеччині. У рамках реалізації програми передбачено поповнення транспортного парку 67 сучасними медичними автомобілями (в результаті подій останнього часу було втрачено 40% «швидких» машин). Новостворена Єдина диспетчерська координуватиме роботу всіх  бригад Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з лікувально-профілактичними закладами області.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *