Військові РФ звинуватили Ердогана та його сім’ю у співпраці з ІД
Військові РФ звинуватили Ердогана та його сім’ю у співпраці з ІД
- 2 грудня 2015
AFP
На брифінгу представники міноборони Росії показали мапи, які, за їхніми словами, доводять торгівлю між Туреччиною та ІД
Туреччина є основним покупцем нафти у екстремістського угрупування “Ісламська держава” (ІД), твердять представники міністерства оборони РФ і російського генштабу на брифінгу в Москві.
За оприлюдненими російськими військовими даними, до торгівлі з ІД причетні особисто президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і його сім’я.
Як заявив представник генштабу Олександр Рудський, бойовики “Ісламської держави” мають 8,5 тис. вантажівок, які транспортують близько 200 тис. барелів нафти на день за трьома маршрутами.
При цьому, за словами пана Рудського, цистерни вільно перетинають кордон між Туреччиною і Сирією в кількох пунктах.
Прибуток джихадистів від торгівлі енергоресурсами в російському міноборони оцінюють у 2 млрд доларів на рік.
Російські звинувачення
AP
У Росії стверджують, що президент Ердоган особисто веде справи з “Ісламською державою”
“На знімку, зробленому 13 листопада в районі населеного пункту Азас, на автомобільній дорозі, що сполучає Туреччину і Сирію, можна чітко спостерігати скупчення автомобільної техніки, що перевозить нафтопродукти”, – повідомив Олександр Рудський на брифінгу, демонструючи фотознімок колони вантажівок.
“Основним споживачем цієї краденої у законних господарів – Сирії та Іраку – нафти є Туреччина. За даними, що надійшли, до цього злочинного бізнесу залучене вище політичне керівництво країни – президент Ердоган і його сім’я”, – заявив інший учасник брифінгу, заступник міністра оборони Росії Анатолій Антонов.
“Ми знаємо ціну словам Ердогана… не підуть у відставку керівники, зокрема пан Ердоган, і нічого не визнають, навіть якщо їх обличчя будуть вимазані краденою нафтою”, – додав Анатолій Антонов.
Раніше російський президент Володимир Путін заявив, що рішення Туреччини збити російський бомбардувальник Су-24 було викликане бажанням убезпечити канали постачання контрабандної нафти з територій, контрольованих угрупованням “Ісламська держава”. Реджеп Таїп Ердоган такі твердження
заперечив і сказав – якщо заяви про контрабанду доведуть, то він готовий піти з посади президента.
ministry of defence
У квадраті “А” на турецькій стороні видно більше 240 бензовозів і великовантажних автомобілів. У квадраті “Б” на сирійській території – 46 бензовозів і фур, які очікують переходу через кордон, стверджують у Москві
У вівторок прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков повідомив, що Росія
не буде оприлюднювати докази торгівлі нафтою між Туреччиною та ІД.
“Головне – це мати інформацію і використовувати її в роботі, яка сфокусована, головним чином, не на доведенні чогось, а на боротьбі з тероризмом. Ця інформація використовується в боротьбі з тероризмом”, – наголосив тоді пан Пєсков.
Прохання про переговори
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в інтерв’ю турецькому телеканалу TRT повідомив, що він попросив про зустріч з російським колегою Сергієм Лавровим у Белграді на цьому тижні, але досі не отримав відповіді.
Пан Чавушоглу також заявив, що Туреччина не хоче ескалації конфлікту з Росією.
У четвер і п’ятницю в Белграді пройде зустріч міністрів закордонних справ країн ОБСЄ, яку відвідають керівники МЗС обох країн.
У середу Сергій Лавров пообіцяв, що не буде ухилятися від зустрічі з турецьким міністром.
Відносини між Росією і Туреччиною загострилися після інциденту з російським бомбардувальником Су-24, збитим на сирійсько-турецькому кордоні. Росія
ввела санкції проти Туреччини, заборонивши імпорт деяких турецьких продуктів і продаж турів до Туреччини.