Прес-центр штабу АТОВійськові лікарі завоювують довіру мешканців ДонбасуВ Красноармійську почали говорити: «якщо хочеш потрапити

Прес-центр штабу АТО

Військові лікарі завоювують довіру мешканців Донбасу
В Красноармійську почали говорити: «якщо хочеш потрапити до хорошого лікаря, треба йти до військового госпіталю»
Відношення до українських військових у мешканців Красноармійська, що на Донеччині, донедавна було неоднозначним.
Цьому виною є ворожа пропаганда і вигадані кремлівські міфи, які намагалися спаплюжити українського захисника та вщент зруйнувати довіру до нашого воїна. Частково це спрацювало і частина мешканців міст Донбасу, в тому числі і городяни Красноармійська, повірили в ці пусті балачки. За спостереженнями наших військових, ще рік тому більша частина населення цього шахтарського та промислового міста не довіряла українському солдатові.
Багато змінилося після того, коли тут «прописалися» військові медики. З пункту постійної дислокації у Львові 66-й мобільний госпіталь виїхав 6 лютого цього року. Після прибуття до Красноармійська за одну добу лікувальний заклад був повністю розгорнутий і 10 лютого вже поступив перший хворий. Зараз в госпіталі лікується близько 80 військовослужбовців. А були часи, коли за добу приймали по 150 поранених після виходу наших військ з Дебальцевого, подій в районі Пісок, Донецького аеропорту тощо. Тут завжди надавали якісну медичну допомогу. В штаті лікувального закладу є лікарі багатьох профілів. А існуюче медичне обладнання дозволяє робити якісне обстеження та навіть проводити складні операції. Особливо важких пацієнтів реанімобілями, або вертольотом евакуюють в тил.
За словами начальника 66-го мобільного госпіталя полковника медичної служби Петра Гринька, весь персонал установи має дуже високу кваліфікацію. Тут служать офіцери з Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, кандидати медичних наук. А також лікарі, які викладають на кафедрах в різноманітних медичних інститутах, голови відділень обласних і районних лікарень. Так, начальник клініки терапії Військово-медичного клінічного центру західного регіону полковник медичної служби Зиновій Деркач сьогодні є провідним терапевтом 66 мобільного госпіталю. Він розповів, що лікуванні хворих в зоні АТО є певна особливість. Більша частина пацієнтів намагається скоріше виписатися та повернутися до своїх підрозділів. Для цього вони можуть приховувати від лікарів свій реальний стан здоров’я. Це пояснюється їхньою високою мотивацією до служби та виконання свого громадянського обов’язку. Звичайно лікарі не можуть виписати хворого пацієнта тому треба приділяти особливу увагу тому, щоб всі симптоми хвороби пацієнта повністю зникли і виписувати його тільки після повного одужання.
Сестринський персонал госпіталю також ретельно підібраний. Старша медична сестра старшина Світлана Разумова розповіла, що молодший медичний персонал це по суті та категорія медиків, які повинні бути постійно поруч із пацієнтами. За її словами, вередливих хворих в госпіталі немає. В польових умовах все інакше. Якщо при виписці пацієнти зазвичай, в знак подяки, дарують медичним сестричкам квіти та цукерки, то в польовому шпиталі пишуть слова вдячності і вішають листівки на стінах коридору. За її словами, це найбільша нагорода за роботу.
– Хоч наш госпіталь по суті є польовим, жоден хворий сьогодні не розміщується в наметах. Всі лікуються в стаціонарних умовах. В наметовому містечку проживають тільки підрозділи забезпечення, варта тощо. Ми маємо у своєму розпорядженні одне крило будівлі «Вузлової лікарні станції Красноармійськ ДП «Донецька залізниця» (лікарня залізничників), – розповів полковник медичної служби Петро Гринько.
За його словами цей лікувальний заклад розрахований на 480 ліжок, а в лікарні знаходяться лише декілька десятків хворих і багато палат залишаються порожніми. А тим часом, в крилі госпіталю місця не вистачає і койки доводиться виносити в коридор.
Керівництво цієї лікарні шукає будь-які аргументи, аби не ділитися своїми переміщеннями із військовими медиками. Не дивлячись на те, що госпіталь дуже тісно співпрацює із органами місцевої влади і отримує від них багато допомоги, це питання ніяк не вирішується. Адже «лікарня залізничників» відомча і знаходиться в підпорядкування Міністерства інфраструктури України, тому керівництво міста та області для її головного лікаря не указ. Не впливає навіть той фактор, що військові медики довели – вони можуть ефективно розпоряджатися приміщеннями. В багатьох із них вони вже зробили ремонти. Самі обладнали душові та туалети. Зараз ремонтують палати. Нещодавно їм все-таки вдалося вмовити віддати кисневу станцію лікарні, яка довгий час була в занедбаному стані. Зараз цю будівлю приводять до ладу. Але проблема передачі госпіталю додаткових лікувальних палат залишається. Договір оренди між двома відомствами ніяк не можуть заключити, а страждають військовослужбовці і не тільки.
Важливо, що від тоді, коли військові медики зі Львова переїхали на Донбас, вони встигли завоювати довіру місцевого населення. По допомогу спеціалістів з 66 госпіталю щодня звертаються як місцеві мешканці, так і медичні установи міста. Городян тут приймають за записом і до деяких профільних лікарів черга розписана вже за місяць. Зокрема, хірурги з військового госпіталю зробили вже низку операцій місцевим мешканцям, які довго страждали від складних патологій. Інші профільні лікарі також постаралися і поставили на ноги не один десяток хворих. Тепер в Красноармійську почали говорити: «якщо хочеш попасти до хорошого лікаря, треба йти до військового госпіталю».
Ось так, менше ніж за рік перебування 66 мобільного госпіталю в місті мешканці Красноармійська змінили ставлення до українського захисника і тепер вірять лише в те, що самі бачать. Військовим медики сьогодні вирівнюють напружену ситуацію в місті. Для цього вони не роблять нічого особливого, а просто виконують свою роботу.

https://www.facebook.com/ato.news/posts/1112659998744..


Посилання
www.facebook.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *