Донецька ОДА готується до створення в області Центрів надання адмінпослуг підвищеної якості та доступності

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський анонсував реалізацію на території області пілотного проекту по створенню Центрів надання адміністративних послуг підвищеної якості та доступності. Нині такі центри існують, але пропонують громадянам обмежений сервіс.

Сьогодні відбулося перше засідання робочої групи, до складу якої увійшли представники місцевої влади Краматорська, Слов’янська, Маріуполя, Артемівська і Костянтинівки. Саме ці міста стануть майданчиком для експерименту, після чого досвід буде поширено на всій території України. Співголовою групи і провайдером необхідних законодавчих змін для втілення проекту виступив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції Мустафа Найєм.

«Насправді міські голови отримали завдання ширше, ніж просто відкриття вдосконалених Центрів адміністративних послуг. Крім них, на базі цих п’яти міст ми плануємо побудувати інфраструктуру європейського зразка на Донеччині. Обласна влада передбачила для них 2,5 млрд. гривень з орієнтирами на сучасні системи тепло-, водопостачання і водовідведення, заходи з енергоефективності та якісні дороги. Але ми також чекаємо пропозиції партнерства у розбудові регіону від приватного сектора», – наголосив голова Донецької ОДА.

За словами Павла Жебрівського, таку масштабну задачу потрібно вирішувати комплексно, і ключовою ланкою повинна стати боротьба з побутовою корупцією. Він зазначив, що реалізувати нові правила функціонування ЦНАПів в рамках старого законодавства не вдасться.

Очільник області висловився за необхідність створювати новий закон, який визначатиме роботу адмінцентрів. «ЦНАП – це неймовірна кількість речей та велика відповідальність цілої низки міністерств, служб і відомств. Водночас новий проект здатний мінімізувати контакт «чиновник-людина», а отже корупційні можливості, автоматизувати процес обробки інформації, максимально спростивши процедуру оформлення довідок», – підкреслив Павло Жебрівський.

Мустафа Найєм відзначив, що на рівні центральної виконавчої влади вирішено створити міжвідомчу групу, члени якої запропонують і випишуть свої пропозиції щодо функціонування вдосконалених ЦНАПів. За зразок вирішено взяти Центри надання адміністративних послуг, що діють в Грузії та Естонії.

Керівники міст, на базі яких вирішено втілювати пілотний проект, отримали завдання підготувати пропозиції щодо переліку адміністративних послуг і приміщень, де вони надаватимуться.

«Це має бути будівля в центрі міста, зручна і простора для обслуговування тієї кількості населення, що проживає в населеному пункті. Крім того, ми хочемо виконати всі об’єкти в єдиному стилі, як зовні, так і зсередини. Це стосуватиметься оформлення, підготовки та уніформи персоналу, обладнання, інформаційних табло тощо», – повідомив народний депутат.

За словами Мустафи Найєма, пілотний проект по запровадженню на території спершу Донеччини, а потім і всієї України, повноцінних ЦНАПів може претендувати на фінансову допомогу європейських донорів.

Довідка. Протягом  2015 року в Донецькій області забезпечена діяльність 26 центрів надання адміністративних послуг (15 – в містах та 11 – в районах). 18 ЦНАПів, що знаходяться на території, яка тимчасово не контролюється українською владою, діяльність не здійснюють. Торік в області надано понад  90,3 тис. адміністративних послуг суб’єктам господарювання та мешканцям (у порівнянні з 2014 роком –  більше ніж удвічі).

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *