Британські ЗМІ: російські багатії біднішають
Британські ЗМІ: російські багатії біднішають
- 18 січня 2016
Reuters
Роман Абрамович від початку року втратив близько 820 млн доларів, пише Daily Telegraph
У понеділок британські ЗМІ прогнозують подальше падіння цін на нафту через скасування санкцій проти Ірану, розповідають, скільки грошей через це втрачають російські олігархи, та пишуть про те, скільки грошей мають найбагатші люди світу.
Барель за 10 доларів?
У понеділок британська Independent пише про наслідки зняття санкцій з Ірану.
“Скасування санкцій означає, що Іран розпочне глобальний експорт нафти, після того як через обмеження країна мала право продавати лише низці країн, таких як Китай та Індія”, – зазначають автори.
Заплановане збільшення щоденного експорту з 1 до 3,4 мільйонів барелів протягом семи місяців виштовхне нову хвилю нафти на переповнений ринок і створить загрозу обвалу цін до найнижчих показників протягом останніх десятиліть, пишуть вони.
На думку авторів, рішення скасувати санкції проти Ірану – невчасне, адже ціни на нафту уже досягли найнижчої позначки за останні 12 років. Лише за півтора року ціна на барель нафти марки Brent упала зі 110 до 29 доларів США.
“Низка інвестиційних банків передбачають, що ціна нафти може обвалитися аж до 10 доларів за барель – найнижчий показник з 1998 року”, – пише видання.
Проблеми російських олігархів
У свою чергу Daily Telegraph зазначає, що ера російських олігархів добігає кінця через низькі ціни на нафту та падіння рубля.
“Загалом 13 найбагатших росіян, які між собою контролюють близько 130 мільярдів доларів, втратили 11,1 мільярдів доларів від початку року”, – пише видання, посилаючись на Bloomberg Billionaires Index.
Російські олігархи далекі від зубожіння, проте різкий спад на ринках однозначно підріже їм крилаDaily Telegraph
Роман Абрамович, який заробив мільярди від продажу нафтового гіганта Sibneft і є власником футбольного клубу Челсі, зазнав втрат у розмірі близько 820 мільйонів доларів, а сталевий магнат Алішер Усманов, швидше за все, втратив від початку року близько 910 мільйонів, пишуть автори.
“Володимир Потанін, який став одним із найзаможніших людей Росії завдяки видобувним компаніям, під час кризи втратив близько 1,3 мільярда доларів, а його статки зменшилися до 13,3 мільярдів доларів”, – пише видання.
З огляду на невизначеність політичного ландшафту в Росії та непрозору мережу альянсів навколо президента Володимира Путіна, багато олігархів вирішили вивести свої гроші з країни. Такі дії підвищили ціни на цінні активи у світі – від творів мистецтва, до розкішних яхт і нерухомості, додають автори.
Водночас ці багатії можуть зіткнутися з проблемою, коли активів багато, а прибутку – мало, попереджає видання.
Адже щоб розкішні будинки приносили прибуток, їх потрібно здавати в оренду, а утримування яхт, приватних літаків, вертольотів чи футбольних клубів буде коштувати мільйони.
“Російські олігархи далекі від зубожіння, проте різкий спад на ринках однозначно підріже їм крила і покладе кінець ері розширення впливу”, – підсумовує видання.
Найбагатші світу
AP
За останні 5 років бідні збідніли ще більше: їхні сукупні статки знизилися на 41%
Статки 62 найбагатших людей світу такі ж великі, як і сукупні статки половини населення планети, пише Guardian, цитуючи результати дослідження благодійної організації Oxfam.
У своїй новій доповіді Oxfam закликає вжити термінових заходів щодо тенденції, коли 1% населення Землі володіє більшими багатствами, ніж решта 99%.
Згідно з Oxfam, статки найбіднішого населення знизилися на 41% у період з 2010 по 2015 роки, у той час як статки 62 найбагатших людей зросли на 500 мільярдів доларів і сягнули 1,76 трильйона.
Видання цитує виконавчого директора Oxfam Марка Голдрінга: “Це неприпустимо, коли найбідніша половина світового населення має у власності не більше, ніж невелика група надзвичайно заможних людей планети, така невелика, що їх усіх можна було би вмістити в одному автобусі”.
Oxfam пропонує тристоронній підхід для вирішення цієї ситуації: застосування суворих заходів щодо ухиляння від податків, збільшення інвестицій у соціальну сферу та збільшення заробітної платні для низькооплачуваних. Основним пріоритетом, за словами Oxfam, має стати закриття податкових оаз, якими заможні індивіди користуються, щоб ухилятися від сплати податків, що своєю чергою забирає в урядів ресурси, необхідні для боротьби з бідністю і нерівністю.
Злочинне безумство
У статті для Express британський журналіст Лео Маккінстрі жорстко критикує європейську міграційну політику, зокрема рішення німецького канцлера Ангели Меркель відкрити кордони для великої кількості біженців із Близького Сходу.
“Завдяки своєму катастрофічному рішенню відкрити міграційні шлюзи, вона вчинила небачений акт вандалізму проти устрою колись добре упорядкованої цивілізації”, – зазначає автор.
“Масові секс-атаки, вчинені так званими біженцями у німецьких і скандинавських містах, – остаточний символ жахливої шкоди, якої вона завдала”, – вважає пан Маккінстрі.
За словами автора, люди в Британії та Європі перебувають у відчаї через ці напади, а недавнє опитування показало, що британці, які хочуть, щоб країна вийшла з ЄС, переважають противників цього рішення на 6%.
Служба моніторингу ВВС