Норвегія випроваджує мігрантів назад у Росію
Норвегія випроваджує мігрантів назад у Росію
- 19 січня 2016
Reuters
Протягом декількох місяців мігранти, серед яких переважали сирійці, перетинали кордон Росії з Норвегією поблизу міста Кіркенес
Норвегія почала масово висилати назад до Росії мігрантів, які перейшли російсько-норвезький кордон і протягом останніх місяців намагалися отримати статус біженця.
Спроби норвезьких правозахисників зупинити виселення мігрантів зверненнями в Комісаріат ООН з біженців і Європейський суд з прав людини виявилися безуспішними.
Як повідомила ВВС представниця норвезького відділення Amnesty International, першу партію мігрантів, зібраних на колишній військовій базі поблизу міста Кіркенес, що біля кордону з Росією, відправили на автобусах в бік прикордонного переходу.
Саме через Кіркенес протягом кількох місяців мігранти, серед яких переважали сирійці, перетинали кордон з Норвегією.
Через особливості російських законів, які забороняють піший перетин кордону в цьому місці, мігранти масово скуповували велосипеди й проїжджали через кордон на двох колесах.
Є безліч прикладів того, що людей видають або випроваджують з Росії в країниЛист правозахисників до ООН
Всього, за підрахунками норвезької прикордонної служби, у другій половині 2015 року в Норвегію прибуло таким чином 5,5 тис. осіб.
Усі вони мали візи для перебування на території Росії або транзитні документи, що дозволяли переміщатися Росією. Саме це, з точки зору влади в Осло, дає підстави стверджувати, що вони могли просити про надання притулку ще до появи в Норвегії.
У листопаді норвезька влада закрила кордон для мігрантів і внесла зміни до імміграційного законодавства. Тепер у розгляді прохань про притулок відмовлятимуть узагалі, якщо прохач прибув з країни, в якій його життю нічого не загрожувало.
У листі до представництва Верховного комісаріату при ООН у справах біженців з Північної Європи правозахисники висловлюють стурбованість тим, що норвезька влада відходить від проголошеної раніше політики захисту тих, кому загрожує небезпека.
На їхню думку, ключова проблема в тому, що Росія не може вважатися надійним місцем з точки зору дотримання прав біженців.
“Дуже невелика кількість осіб отримує статус біженців у Росії, і є безліч прикладів того, що людей видають або випроваджують з Росії в країни, де неминучий ризик тортур або іншого нелюдського поводження. Існують приклади того, що російська влада повертає людей до розореної війною Сирії” , – йдеться в листі правозахисників.