Путін і екс-керівник ФСБ, “ймовірно”, причетні до смерті Литвиненка
Путін і екс-керівник ФСБ, “ймовірно”, причетні до смерті Литвиненка
- 21 січня 2016
Getty
Володимир Путін та Микола Патрушев
Російський президент Володимир Путін “ймовірно, схвалив” вбивство колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка, заявив суддя Роберт Оуен під час оголошення результатів громадського дізнання у цій справі у Високому суді Лондона.
За словами судді, дізнання довело, що працівники ФСБ Андрій Луговий і Дмитро Ковтун отруїли Олександра Литвиненка радіоактивним полонієм-210.
Висока ймовірність того, що вони діяли саме під керівництвом ФСБ, додав Роберт Оуен. Їхні дії “ймовірно, були схвалені” тодішнім керівником відомства Миколою Патрушевим.
Пан Патрушев очолював ФСБ з 1999 до 2008 року. Зараз він є секретарем Ради нацбезпеки Росії.
Getty
Марина Литвиненко з сином Анатолієм біля будівлі суду
Вдова Литвиненка Марина заявила: “Дуже рада, що слова, вимовлені моїм чоловіком на смертному ложі, коли він звинуватив у своєму вбивстві пана Путіна, були підтверджені в англійському суді з найвищими стандартами незалежності й справедливості”.
Андрій Луговий заявив російській агенції “Інтерфакс”, що проведене у Британії розслідування – “жалюгідна спроба Лондона використовувати” скелет у шафі для “своїх політичних амбіцій”.
“Звинувачення на мою адресу абсурдні. Як ми і очікували, сенсації не сталося. Озвучені сьогодні результати розслідування в черговий раз підтверджують антиросійську позицію Лондона, зашореність і небажання англійців встановити справжню причину загибелі Литвиненка”, – сказав пан Луговий.
GETTY IMAGES
Олександр Литвиненко помер у Лондоні 23 листопада 2006 року, як встановила експертиза, в результаті отруєння радіоактивним полонієм-210.
Його начебто додали у чай під час зустрічі із працівниками ФСБ Андрієм Луговим і Дмитром Ковтуном у столиці Британії.
Андрій Луговий та Дмитро Ковтун свою причетність до вбивства заперечують.
Росія у 2007 році відмовила в екстрадиції Андрія Лугового. Суддя Роберт Оуен очолив громадську дізнання в січні 2015 року.