Донецький аеропорт: останній «кіборг» у полоніТри місяці тому відбувся останній великий обмін полоненими під

Донецький аеропорт: останній «кіборг» у полоні

Три місяці тому відбувся останній великий обмін полоненими під час боїв у Донецькому аеропорту. Після того вдалося обміняти лише двох українських військових: 30 жовтня — санінструктора Ореста Петришина, а 30 листопада — начальника відділення розвідки 81-ої штурмової бригади ЗСУ Андрія Гречанова (позивний «Рахман»).
Останнього обміняли на кадрового російського військового — майора Володимира Старкова, засудженого в Україні до 14 років ув'язнення. За словами Президента, Рахман — останній полонений з ДАП. Але ті, хто звільнився з полону, розповідають про ще одного українського військового — Тараса Колодія.

Тарас Колодій — мобілізований десантник 80-ої аеромобільної бригади. Вже рік перебуває в полоні бойовиків. Сидить у будівлі управління Донецької сбу. Ті, хто звільнився з полону, розповідали, що вночі він кричить, а вранці нічого не пам'ятає. Його досі не звільняють, він — останній «кіборг» у полоні. Наступного дня після того як потрапив у полон, він зателефонував мамі, сказав, що живий. Ще через день з'явилося в інтернеті відео, з якого мати побачила, що він дійсно в полоні.
Мати Тараса — Галина, розповідає, що син їй періодично дзвонить, каже, що тримають його і далі в будівлі служби безпеки. Питає, що розповідають, коли буде обмін. Але обміни то затримуються, то відкладаються. У Донецьку Тарас «ходить на роботу», як каже пані Галина, та сподівається, що скоро буде вдома.

Зараз аеропорт перебуває під контролем самопроголошеної ДНР. Але за домовленістю з волонтерами там відбуваються пошуки загиблих. Одна з проблем — ніхто не знає, скільки осіб і хто саме перебував у терміналі, розповідає голова пошукової місії «Чорний тюльпан» Ярослав Жилкін. Також невідомо, кому належать вилучені останки. Навіть після експертизи ДНК залишаються питання, каже волонтер.

Завали під каркасом Донецького аеропорту потрібно розбирати, щоб знайти останки. Але на це потрібні спеціальні дозволи і нові домовленості, аби завезти на територію важку техніку для робіт. Та й робити це треба швидше, адже з часом все менше надії знайти вцілілі рештки тіл, документів, одягу.

Хронологія

Станом на середину грудня українські силовики зберігали контроль над новим терміналом Донецького аеропорту, бойовики — над старим. Було проведено ще 2 ротації українських військових через підконтрольний «ДНР» Донецьк — 22 грудня і 6 січня.

15 січня так званий голова «ДНР» А. Захарченко заявив про встановлення контролю над Донецьким аеропортом.
Штаб АТО спростував цю заяву. Однак, українські військові повідомили, що отримали наказ про відступ з селеща Піски, яке було прикриттям для аеропорту.

16 січня бої за аеропорт («новий термінал») продовжились. Українськими силами керував командир 93-ї бригади Микац.

17 січня так зване міністерство оборони «ДНР» заявило, що українські силовики за підтримки 10 танків і БМП, а також роти морпіхів пішли у контрнаступ на Донецький аеропорт.

21 січня українські ЗМІ, посилаючись на очевидців заявили про провал спроби українських військових заволодіти аеропортом.

22 січня українська сторона визнала, що цілком втратила контроль над Донецьким аеропортом, а також повідомила про загибель 6 і поранення 16 військовослужбовців.

Останні захисники аеропорту частково загинули під завалами, частково були взяті в полон бойовиками.
Того ж дня, у зв’язку з обстрілом зупинки громадського транспорту в Донецьку, полонених в аеропорту провели вулицями Донецька.

Руїни Донецького аеропорту українські військові залишили 21 січня 2015 року, щоб їхні противники дістали звідти поранених військових. Проте пошуки під завалами аеропорту почались лише через місяць, коли всі поранені українські військові вже загинули.

Втрати

З боку української арміїї:

– згідно з даними Генштабу України: близько 200 вбитих, 500 поранених, 24 полонених (майже всі звільнені), кілька десятків одиниць техніки знищено;

– згідно з інформаціїєю так званого міністерства оборони «ДНР»: 970 вбитих, 744 полонених.

З боку так званої «ДНР»:

– дані «мінобороны «ДНР»: 100 вбитих, 162 поранених, знищено щонайменше 37 одиниць техніки;

– дані Міноборони України (за весь час боїв за ДАП): щонайменше 1000 вбитих, 2500 — поранені, пропали безвісти і полонені, знищено понад 500 одиниць техніки.

/Hromadske.Схід
https://www.youtube.com/watch?v=bw–Lks4ACs
http://www.hromadske.tv/world/donetskii-aeroport-rik-..2:531:53
2:531:53

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *