Єврокомісія готова перевірити, як Google сплачує податки

Єврокомісія готова перевірити, як Google сплачує податки

  • 28 січня 2016


Getty

ЄС готовий перевірити оподаткування Google, якщо отримає офіційну скаргу на це, заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Ця заява пролунала на тлі посилення суперечки про те, як Google сплачує податки у Великій Британії.

Напередодні речник Шотландської національної партії з економічних питань Стюарт Хоузі заявив, що подав лист-скаргу щодо цього питання до Єврокомісії.

Після шестирічного аудиту ми сплачуємо податки у повному обсязі згідно з тим, що було визначено Королівською службою з податків Пітер Баррон, Google

Сама компанія у листі до Financial Times захищає свої податкові домовленості й твердить, що вони є цілком законними.

“Після шестирічного аудиту ми сплачуємо податки у повному обсязі згідно з тим, що було визначено Королівською службою з податків та зборів”, – написав у FT Пітер Баррон, голова відділу Google із зовнішніх зв’язків у Європі.

Єврокомісар Вестагер заявила, що наразі не коментуватиме, наскільки “пільговими” є ті умови, на яких Google зміг домовитися про податкові платежі у Британії.

Але, як вона сказала в інтерв’ю програмі Today на BBC Radio 4, “якщо виявиться, що хтось, занепокоєний цієї угодою, звернеться до нас і скаже, що з нею щось не так, ми розглянемо це питання”.

Нові пропозиції

Напередодні у штаб-квартирі Організації з економічного співробітництва і розвитку у Парижі було підписано угоду, метою якої є зупинити використання міжнародними компаніями складних схем для ухиляння від сплати податків. До угоди приєдналася 31 країна. Всі вони відтепер мають ділитися податковою інформацією.

Згідно з угодою, міжнародні компанії мають декларувати, скільки вони заробляють у певній конкретній країні і скільки податків сплачують зі своїх доходів. Критики угоди кажуть, що вона є надто м’якою, адже інформація про податки міжнародних компаній так і не стала відритою для громадськості, а поширюватиметься лише конфіденційно серед податкових служб.

EPA

Єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер заявила, що ЄС перевірить податки Google, якщо хтось попросить

Очікується, що свої пропозиції щодо того, як зупинити ухиляння від сплати податків міжнародними компаніями, має зробити і Єврокомісія.

“Сподіваюся, що ми прийдемо до ситуації, коли міжнародні компанії сплачуватимуть податки в країнах, де вони заробляють свої прибутки”, – заявила пані Вестагер.

Доходи окремо, податки окремо

У своєму листі до FT представник Google Пітер Барон твердить, що саме це і робить його компанія.

“Корпоративний податок сплачується з прибутків, а не доходів, і сплачується там, де економічна активність приносить ці прибутки. Як американська компанія ми сплачуємо левову частку нашого корпоративного податку у США. Минулого року це становило 3,3 млрд дол. Що компанія має сплачувати у Британії? Податок на додану вартість, створену співробітниками у цій країні, – нині за стандартною ставкою оподаткування у 20%”, – пише пан Барон.

Як американська компанія ми сплачуємо левову частку нашого корпоративного податку у СШАПітер Баррон, Google

Британський прем’єр Девід Камерон виступив на захист податкової угоди з Google.

Згідно з угодою, укладеною минулого тижня, Google погодився сплатити 130 млн фунтів податків, перерахованих від 2005 до 2015 року. У Королівській службі з податків та зборів назвали цю суму такою, що “повністю відповідає умовам законодавства”. Домовленість було досягнуто після шестирічного розслідування, ініційованого службою з податків та зборів.

Проте члени Європарламенту від Британії назвали цю угоду “дуже поганою”, а представники Лейбористської партії підрахували: угода означає, що Google оподаткували за середньою ставкою у 3%.

Google – одна з кількох міжнародних компаній, яку критикували за те, що заробляючи мільярдні прибутки на британському ринку, вона практично не сплачує податків. Наприклад, у 2013 році Goggle заробила на британському ринку 3,8 млрд фунтів, сплативши лише 20,4 млн фунтів податків.

Європейська штаб-квартира компанії розташована в Ірландії, де корпоративний податок є нижчим, ніж у Британії.

Компанія також має структурні підрозділи на Бермудах, де податок на корпоративний прибуток дорівнює 0%.

Проте це є цілком законним, і Google твердить, що діє повністю у межах міжнародного законодавства, сплачуючи більшу частину своїх податків у США як американська компанія.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *