У Слов’янську за гроші обласного бюджету відбудували під’їзд зруйнованого будинку

Сьогодні голова Донецької облдержадміністрацій Павло Жебрівський взяв участь у відкритті відновленого під’їзду будинку в м. Слов’янськ за адресою вул. Бульварна, 4, пошкодженого в червні 2014 року під час бойових дій. Завдяки зусиллям обласної влади відбудовані квартири з хорошим ремонтом отримали 17 сімей.

У всіх помешканнях відновлено тепло- та водопостачання, в повному обсязі виконані оздоблювальні роботи, встановлено сантехніку та водонагрівальні баки.

Павло Жебрівський наголосив, що будинок перебуває у власності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), тому ОДА не має право виділяти ресурс на його реконструкцію. Згідно з законом, обласний бюджет може виділяти фінансування лише на комунальні будівлі.

«Наразі існує ключова проблема: яким чином узаконити допомогу тим, хто має приватне житло? Але заради добра, і щоб допомогти людям, ми пішли на певне порушення і відновили цей будинок. Я думаю, що постфактум це питання буде врегульовано у Верховній Раді», – підкреслив керівник ОДА.

Павло Жебрівський зазначив, що в області багато житлових будинків потребують відновлення. Без урахування зруйнованої нерухомості в Пісках, Широкине та Мар’їнці потрібно 367 мільйонів гривень для того, щоб відбудувати житло, зруйноване під час бойових дій на підконтрольній українській владі території.

«У містах і селищах, де ще тривають обстріли, неможливо провести детальний облік ушкоджень, але приблизно на відновлення пошкоджених будівель знадобиться 1,5-2 мільярди гривень. Ми будемо шукати ці гроші. Сподіваємось, що державний бюджет нам допоможе», – зауважив очільник області.

Також Павло Жебрівський нагадав, що зараз триває робота по відновленню двох будинків у місті Миколаївка по вулицях Пархоменко, 7/8 та Миру, 11. Кошти на їх ремонт виділено з державного бюджету: 1,9 мільйонів та 6 мільйонів гривень відповідно.

За словами голови Донецької ОДА, багато часу забирають технічні питання, часом електроні торги також стають на перешкоді швидкості. «Ми сподіваємось максимально спростити тендерні процедури. Звернулись до уряду, щоб з квітня цього року Донеччина першою серед областей мала право проводити тендерні закупівлі через систему електронних торгів. Це на 40-50 днів пришвидшить час реалізації проектів», – підкреслив він.

Червень 2014 року

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *