Міжнародні ЗМІ: чому переговори щодо Сирії такі важливі

Міжнародні ЗМІ: чому переговори щодо Сирії такі важливі

  • 29 січня 2016


Getty

Захист цивільного населення Сирії поки що навіть не стоїть на порядку денному переговорів, пише Guardian

Західна преса пояснює, чому так важливі переговори у Женеві щодо Сирії, про підтримку ЄС планів Швеції депортувати мігрантів, необхідність глобальних зусиль для протидії вірусу Зіка та незвичайний спосіб боротьби з несплатою податків в Італії.

Найважливіша справа

Не може бути справи нагальнішої, ніж вирішення конфлікту в Сирії, пише Guardian. На думку редакторського колективу газети, ситуація, що склалася в країні, стала найбільшою гуманітарною катастрофою нашого часу і загрожує не лише стабільності регіону, а й майбутньому Європи та її інституцій.

Необхідність вирішення міграційної кризи має стати приводом для пильної уваги до мирних переговорів, які заплановані на п’ятницю в Женеві. Хоча спершу варто зібрати за столом переговорів усіх учасників мирного процесу, що на сьогодні є проблемою.

Переговори заради переговорів можуть скласти ілюзію прогресу, проте їхня ціна і для сирійців, і для безпеки Заходу буде надто високоюThe Guardian

Переговори мають на меті надзвичайно амбітне завдання, пише газета – забезпечити діалог між представниками режиму президента Сирії Башара Асада та опозиційними силами з надією на формування нового уряду. Проте, з певних причин, ці переговори можуть стати не більше, ніж “удаваною дипломатією”, припускає Guardian.

По-перше, питання захисту цивільного населення Сирії не стоїть на порядку денному. По-друге, Захід уже пішов на поступки Росії й Ірану, які підтримують режим Башара Асада, що лише зміцнить його позицію на переговорах. Окрім цього, резолюція ООН щодо припинення використання бочкових бомб опинилася на другому плані з наближенням дати переговорів.

Заради миру в Сирії під час переговорів варто здійснювати тиск на прихильників Асада у Москві й Тегерані, вважає Guardian.

“Переговори заради переговорів можуть скласти ілюзію прогресу, проте їхня ціна і для сирійців, і для безпеки Заходу буде надто високою”, – підсумовує видання.

“Правильне рішення”

Reuters

Єврокомісія підтримує плани Швеції депортувати 80 тисяч мігрантів з країни, повідомляє Independent.

“Суперечливі плани Швеції депортувати близько 80 тисяч людей, які претендували на статус біженця, не суперечать правилам ЄС і можуть навіть зміцнити міграційну політику на континенті, яку нині так критикують”, – цитує видання заяву Єврокомісії.

За словами представників європейського органу, такий крок цілком вписується у спроби ЄС сформувати єдину стратегію щодо міграції.

“Те, що ми депортуємо цих людей – питання довіри, тому що ми не хочемо, щоб склалося враження ніби Європа є прохідною територію”, – цитує видання речника Єврокомісії з питань міграції Наташу Бертод.

Дійсно, положення про депортацію людей, що претендують на статус біженців, міститься у Директиві ЄС від 2008 року, проте це перший випадок такої масштабної депортації, пише видання.

Про подібні плани оголосила і Фінляндія. Однак у її випадку йдеться про дещо меншу кількість ймовірних депортованих – 20 тисяч.

Заклик до колективної боротьби

AP

У Сальвадорі жінкам радять не вагітніти до 2018 року

ВООЗ має мобілізувати світову спільноту на боротьбу з вірусом Зіка набагато швидше, ніж це було у випадку з Еболою, пише International New York Times.

“Надзвичайно важливо, щоб ВООЗ знову не зволікала, як це було під час кризи з Еболою, а цього разу почала діяти негайно, аби мобілізувати міжнародну спільноту”, – вважає видання.

Вірус Зіка вперше було виявлено в Уганді майже 70 років тому. Протягом останніх дев’яти місяців хвороба швидко розповсюдилася у Бразилії та двох десятках країн регіону. Кількість випадків захворювання у країні зросла від 147 у 2014 р. до 4 тис. у 2015 р.

Окрім загрози мікроцефалії у новонароджених, цей вірус учені також пов’язують з неврологічним розладом, відомим як синдром Гієна-Барре, повідомляє видання.

Доки вакцини від вірусу немає, єдиним шляхом боротьби з ним залишається знищення комарів, які переносять хворобу.

Бразилія вже почала це робити, залучивши до боротьби 220 тис. військовослужбовців. У Сальвадорі жінкам порадили відкласти планування вагітності до 2018 року, а у США вагітним порадили утриматися від подорожей до країн, де поширився вірус.

Проте жоден з цих заходів, скоріш за все, не покладе край лиху в найближчому майбутньому, й жодна країна не зможе впоратися з цим самотужки, підсумовує видання.

“Безсердечні” італійці

PA

Влада північноіталійського містечка Сан-Джермано-Верчеллезе винайшла незвичний метод боротьби з несплатою податків – дітям місцевих мешканців, які не відраховують зароблені євро до казни, заборонили відвідувати місцеві парки й літні табори, повідомляє Daily Telegraph.

Місто звинуватили у “безсердечності” після того, як місцева влада пішла на такий крок, пише автор Нік Сквайрс.

Однак, за словами мера містечка Мікели Розетт, це був єдиний спосіб змусити людей змінити свою поведінку.

“У нас надто багато тих, хто не сплачує податків. За податкові кошти надаються послуги, а ті, хто їх не сплачує, не мають права цими послугами користуватися”, – цитує видання мера, яка є членом італійської правої партії “Ліга Півночі”.

Дітей злісних неплатників також планують позбавити права на безкоштовні обіди у школах, додає автор.

Критики таких заходів уже заявили, що насправді їхньою метою є тиск на мігрантів, особливо переселенців з Марокко, багато з яких мешкають у містечку.

Підготувала Тетяна Кирилюк, служба моніторингу ВВС.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *