Президент Польщі підписав суперечливий закон про стеження

Президент Польщі підписав суперечливий закон про стеження

  • 5 лютого 2016


AFP

“Обережно, малий брат тебе бачить!” – написано на плакаті учасника акції протесту проти нового закону

У Польщі набуде чинності новий суперечливий закон про стеження за громадянами.

Як повідомили в адміністрації президента цієї країни Анджея Дуди, він підписав документ у четвер.

Євросоюз продовжує перевіряти, чи ухваленими нещодавно законами про Конституційний трибунал та громадські ЗМІ Польща не порушила демократичні стандарти.

Закон про стеження розширить доступ польської влади до цифрових даних і послабить обмеження на негласну оперативно-розшукову діяльність силовиків.

Тисячі поляків взяли участь у акціях протесту проти змін, описаних Amnesty International як “серйозний удар по правах людини”.

Консервативна партія “Право і справедливість”, яка завоювала більшість місць у парламенті за підсумками виборів у жовтні минулого року, каже, що розширення можливостей влади у сфері нагляду є цілком виправданим через загрозу тероризму.

Підписані президентом зміни стали реакцією на рішення Конституційного трибуналу, який постановив, що попередня редакція закону містила розпливчаті формулювання та не забезпечувала належного контролю за цією сферою.

Разом з тим, польський уповноважений з прав людини Адам Боднар вважає, що деякі положення нового закону є неконституційними, повідомляє агенція Reuters. А Gazeta wyborcza написала, що пан Боднар пообіцяв оскаржити нову редакцію закону в Конституційному трибуналі.

Згідно з ухваленим з подачі “Права і справедливості” законом, який набрав чинності наприкінці минулого року, рішення Конституційного трибуналу приймаються більшістю у дві третини голосів його суддів.

Крім того, урядові надали права призначати та знімати керівників громадських мовників, тим самим викликавши побоювання стосовно незалежності цих ЗМІ.

Керівник Європарламенту Мартін Шульц назвав ці зміни “небезпечною путінізацією європейської політики”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *