Іноземні ЗМІ: як економіка Індії обігнала китайську?

Іноземні ЗМІ: як економіка Індії обігнала китайську?

  • 9 лютого 2016


Reuters

За прогнозами, цього року економіка Індії зросте на 7,6%

Подарунки для службовців, нова зірка економічного росту, кампанія на підтримку абортів і знову про мігрантів – в огляді британської преси 9 лютого.

Нова зірка економічного росту

Індія обігнала Китай як країна найбільш стрімкого економічного зростання, пише Daily Telegraph. Видання розповідає, що 2016 року ріст економіки Індії сягне 7,6% порівняно з 7,3% 2015 року.

До 2019 року обсяг індійської економіки цілком може перевищити сукупний показник Японії і НімеччиниDaily Telegraph

Саме такий показник допоміг цій одній із найбільш густозаселених країн світу обігнати Китай із його 6,9% наприкінці минулого року.

Daily Telegraph пояснює, що падіння цін на нафту допомогли Індії приборкати інфляцію, від якої економіка країни потерпає вже кілька років. Зростання стало результатом діяльності уряду Нарендри Моді, обраного у травні 2014.

Прем’єр-міністр обіцяв тоді провести знакові реформи в галузі оподаткування і створити сприятливі умови для іноземних інвестицій.

“У той час, коли влада Китаю намагається впоратися із керованим сповільненням, Індія виділяється як одна з останніх у світі зірок зростання. До 2019 року обсяг індійської економіки цілком може перевищити сукупний показник Японії і Німеччини”, – зазначає Daily Telegraph.

Подарунки для службовців

Газета Guardian розповідає про результати розслідування, проведеного Національним бюро аудиту, мета якого була встановити, які подарунки отримують держслужбовці від представників приватного бізнесу і чи дотримуються вони встановлених правил.

За інформацією газети, розслідування встановило, що банки, бухгалтерські фірми та інші компанії робили держслужбовцям подарунки у вигляді квитків на Вімблдон, iPad і ручок Montblanc (вартістю у 300 фунтів), екскурсій до студії Гаррі Поттера, перепусток на футбольні матчі, кінопрем’єри, концерти на арені O2 в Лондоні і приватні перегляди художніх виставок.

Газета нагадує, що у Великій Британії отримання подарунків не є забороненою практикою, за умови, що службовці дотримуються кодексу правил цивільної служби, діють в інтересах уряду і не мають конфлікту інтересів.

Аудитори досліджували задекларовані подарунки, отримані старшими державними посадовими особам протягом трьох років, з 2012 по 2015. Вони виявили, що серед найбільш часто отримуваних “заохочень” з боку корпоративного сектору було запрошення на обід.

Глава Національним бюро аудиту Еміас Морзе розповів газеті, що перевірка “виявила деякі недоліки в нагляді і контролі за подарунками”.

“Кабінет Міністрів і його підрозділи повинні звернути на це увагу,” – додав він.

“Ні!” в’язниці за аборт

Про кампанію “Ми довіряємо жінкам” за декриміналізацію абортів у Великій Британії розповідає газета Independent.

“Аборти повинні бути декриміналізовані, а жінки повинні мати право приймати власне рішення стосовно вагітності, не побоюючись арешту”, – такий головний заклик руху, започаткованого Британською консультативною службою щодо вагітності (BPAS).

Можливість припиняти вагітність дозволяє жінкам жити так, як вони хочуть, і народжувати дітей тоді, коли вони вважають, що це на часіЕнн Фуреді, BPAS

Служба закликає покласти край “жорстоким, архаїчним законам про аборти вікторіанської епохи, які використовуються для переслідування в ХХІ столітті”, пише видання.

Independent розповідає, що минулого року молода жінка з міста Дарем отримала два з половиною роки в’язниці через провокування викидня в третьому триместрі вагітності за допомогою ліків, придбаних в інтернеті. Доступність таких пігулок та поширення інформації про них означає, що більше жінок можуть стати об’єктами судового переслідування, вважає BPAS.

Газета додає, що кампанію BPAS підтримали кілька жіночих організацій.

Independent цитує Енн Фуреді, виконавчого директора BPAS, яка пояснює необхідність декриміналізації абортів.

“Протягом життя одна з трьох жінок у Великій Британії зробить аборт. Можливість припиняти вагітність дозволяє жінкам жити так, як вони хочуть, і народжувати дітей тоді, коли вони вважають, що це на часі. Ми повинні визнати це, прибравши статтю за аборт з кримінального права, і дати зрозуміти, що ми даємо право жінкам приймати власні рішення, що стосуються їхнього життя і тіла”, – каже вона.

Мігрантів стане більше?

AFP

Газета Daily Mail розміщує низку статей про наплив мігрантів до Європи. Видання нагадує застереження турецького віце-прем’єра Нумена Куреулмуса про те, що найближчим часом через запеклі бої в Сирії цю країну можуть залишити 600 тисяч людей, які намагатимуться потрапити до Європи через Туреччину.

Видання також цитує канцлера Австрії, який напередодні заявив, що біженців, які намагаються дістатися Європи на човні, слід відправити назад до Туреччини.

“Вернер Файман, лідер Соціал-демократичної партії, сказав, що це єдине і досить радикальне рішення, яке може вирішити кризу, спричинену притоком мільйона біженців, які прибули до Європи минулому році”, – пише Daily Mail.

А між тим, військові у Македонії почали будівництво другого паркану із колючого дроту на кордоні з Грецією, розповідає газета в іншій статті.

“Ідея полягає в тому, аби дати чіткий сигнал мігрантам – тут існує подвійний паркан, то ж перестаньте намагатися перетинати його незаконно”, – цитує Daily Mail представника армії.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *