Головне з Мюнхена: Війна в Сирії, корупція в Україні та агресія РосіїГоловними темами на

Головне з Мюнхена: Війна в Сирії, корупція в Україні та агресія Росії

Головними темами на 52-й Мюнхенській конференції з безпеки стала війна в Сирії, всесвітня загроза тероризму, а також взаємодія Заходу з Росією у спробі врегулювати кризу на Сході.

Але питання України теж стало одним з ключових. Щоправда, трохи в іншому контексті, ніж рік тому: попри російську агресію на Донбасі, президента Петра Порошенка спитали і про корупцію в рядах влади.

Виступи російського прем’єра Дмітрія Мєдвєдєва та голови МЗС РФ Сєргєя Лаврова не стали сенсаційними, швидше підтвердили офіційну позицію Росії щодо участі в збройних конфліктах та бажання йти на переговори задля зняття санкцій.

Проте, держсекретар США Джон Керрі дав Росії чітко зрозуміти, щоб санкції були зняті, треба виконувати Мінські домовленості в повному обсязі.

Сирійська проблема

Перші дійсно цікаві дебати відбулися між прем’єром Франції Мануелєм Вальсом та його російським колегою Дмітрієм Мєдведєвим. Очевидно, що Вальса білшь за все турбує проблема війни в Сирії, біженців та доля коаліції, яка бореться з «Ісламською Державою».

Наразі, на думку Вальса, ці питання є ключовими на шляху до безпеки Франції окремо, та Європи в цілому. Однак, прем’єр не пов’язує терористичну загрозу «ІД» з ісламом взагалі, бо «ІД» також несе велику загрозу самому ісламу, як релігії.

На думку французької сторони, Росія здійснює бомбардування сил опозиції та мирного населення. Тому Вальс вимагав негайно припинити такі дії.

«Ми поважаємо Росію, поважаємо її інтереси, але ми вважаємо, що бомбардування цивільного населення повинні бути припинені», — сказав він, звертаючись до Мєдвєдєва.

В той же час Мєдвєдєв відкинув звинувачення французького колеги.

«Зараз в Сирії громадянська війна. І ми повинні не тільки спостерігати, а й бути продуктивними. Всі нас звинувачують, що ми бомбардуємо цивільне населення, але це не так, ми йому допомагаємо», — відповів Мєдвєдєв.

Він вважає, що захід аж ніяк не впорається з проблемою Сирійського конфлікту без участі Росії. Але для цього захід повинен зняти санкції, які, за словами Мєдвєдєва, «не працюють».

Холодна війна

Взагалі-то, риторика Мєдвєдєва щодо збройних конфліктів за участю Росії дуже схожа: НАТО воює в різних країнах, Росія «допомагає мирному населенню».

Мєдвєдєв взагалі не розуміє, чому до Росії так багато претензій, як до країни-агресора. Це, на його думку, все прояви нової «холодної війни».

«Чи не щодня нас оголошують найстрашнішою загрозою то для НАТО в цілому, то окремо для Європи, то для Америки та інших країн. Знімають страшні фільми, в яких росіяни починають ядерну війну. Я іноді думаю: ми в 2016-му чи в 1962-му?» — риторично запитав він.

І, знову ж таки, за словами російського політика, всі біди від санкцій та небажання Заходу допомагати Росії.

«Санкції несуть загрозу міжнародній безпеці. Санкції розхитують кордони держав, народжують бунти в Україні, в Молдові, в Лівії, в Сирії. Ми бачимо, що у всіх цих країн одна проблема. Особливо, в Україні», — зазначив політик.

Однак, бесіду розбавило питання Світлани Заліщук, яка відкрито розповіла Мєдвєдєву про те, хто винен у тому, що відбувається в Україні, Грузії і Сирії.

Корупція в Україні

Промова Мєдвєдєва про «громадянську» війну в Україні та «холодну війну» між Росією та Заходом викликала обурення в Петра Порошенко та президента Литви Далі Грибаускайте.

«Я хочу зізслатись на попередніх мовців, особливо з Росії, вони сказали, що, можливо, у нас зараз друга холодна війна. В нас не холодна війна, в нас гаряча війна, на мою думку», — сказала президент Литви.

«Зрозумійте мене правильно, що демонструє Росія? Відкриту військову агресію в Україні, в Сирії. Це не холодна війна, це радикально дуже гаряча війна. Ви звинувачуєте Європу, але в чому її звинувачувати, якщо одна країна показує себе не з найкращої сторони і поводить себе дуже агресивно. Ми розмовляємо різними мовами, ми наче різні цивілізації і наша відповідальність полягає в тому, щоб знайти спільну мову», — додала вона.

Порошенко ж виступив з промовою про анексію Криму, війська Росії на Донбасі та війну, яка все ще триває.

Такі слова, хоча і справляють враження на західних партнерів, але точно не ті, що були рік тому. Бо агресія є, а реформи відбуваються дуже повільно, економіка не в кращому стані, та й інвестори на ринок не приходять.

У Порошенка, попри все, спитали, чому в країні все ще такий жахливий рівень корупції, навіть у лавах влади, звідки нещодавно саме через це пішов голова МЕРТ Айварис Абромавичус.

«Рівень корупції в парламенті жахливий. Навіщо інвестувати в таку країну? Немає сенсу лити воду у відро з дірками» — сказали президенту з зали.

У відповіді він намагався розказати про НАБУ, відкриті справи проти депутатів, та закликав «усіх, хто має бажання» перевірити стан реформ в країні.

Також додав, що з попереднім президентом навіть не вітались, 20 років реформ не було, тож йому дуже важко впровадити їх.

Санкції та безпека в світі

Голова МЗС Росії Лавров фактично продублював промову Мєдвєдєва, посилаючись на те, що «позиція Росії давно всім відома».

Діалогу з колегами в нього не вийшло: на думку російського політика, США та НАТО грають в одні ворота тільки на власному полі.

«Нам кажуть— припиніть бомбардувати Сирію, але США не припинять. Чому ми повинні припинити, а вони — ні?» — питав Лавров.

На його думку, Захід і коаліція намагаються позбавити Росію права голосу та винести її за рамки конфлікту в Сирії.

Ніякі тези західних політиків щодо неприпустимості бомбардування цивільного населення на Лаврова впливу не мали.

В свою чергу, держсекретар США Джон Кері зазначив у промові, що головне питання в світі — це боротьба з терором та його проявами. І це питання повинно вирішитись якомога швидше спільними зусиллями.

Однак, це не стосується зняття санкцій з Росії, бо єдиною вимогою тут є виконання Мінських домовленостей.

«У Росії є вибір — або повна імплементація мінських угод, або продовження економічних санкцій», — заявив Керрі.

Загалом, зрозуміло, що єдиного бачення вирішення проблеми війни у Сирії, тероризму та війни на Донбасі у Заходу з РФ так і немає: дуже полярне бачення питання.

Україна ж, хоч і залишається серед головних тем, тепер схожа на школяра, який не виконав домашнє завдання з проведення реформ і боротьби з корупцією. А це, зрештою, було головною умовою подальшої підтримки з боку західних партнерів.

http://www.hromadske.tv/world/golovne-z-myunkhenu-vii..


Посилання
www.hromadske.tv

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *