ЗМІ: вихід Британії з ЄС матиме “ефект доміно”


AFP

Поки у Британії готують референдум про вихід з ЄС, Девід Кемерон домовляється про вигідніші умови для перебування в союзі

Західна преса пише про переговори британського прем’єра у Брюсселі щодо майбутнього країни в ЄС, а також про те, чому США варто посилити позиції у сирійському конфлікті.

Ефект доміно

Поки прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон веде переговори в Брюсселі щодо реформ ЄС та майбутнього країни в його складі, зростає занепокоєння, що можливий вихід країни з союзу може спричинити ефект доміно, пише Financial Times.

“Британські міністри попереджають, що Brexit (так-званий вихід Великої Британії з ЄС. – Ред.) може спричинити ефект доміно, що дестабілізує решту Європи у час, коли популістські партії вже спекулюють занепокоєнням суспільства щодо міграційної кризи та труднощів єврозони”, – пише видання.

В Європі існує реальна загроза , що у разі виходу Великої Британії, негативний ефект поширитьсяФіліп Геммонд, міністр закордонних справ Великої Британії

Канцлер британського казначейства Джордж Осборн – один з тих, хто стурбований негативними економічними та політичними наслідками Brexit.

Міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Геммонд заявив, що після такого кроку ЄС може “повернути у неправильному напрямку”.

Проте більше за все британські міністри стурбовані тим, що вихід країни з ЄС додасть популярності партіям євроскептиків, що може спричинити підйом сепаратистських настроїв по всій Європі.

“В Європі існує реальна загроза того, що у разі виходу Великої Британії, негативний ефект пошириться”, – цитує газета міністра.

За словами європейських дипломатів, такі країни як Італія, Польща та Угорщина можуть скористатися тактикою Кемерона, щоб переглянути умови перебування у ЄС чи почати процес виходу з нього, підсумовує видання.

Програшна справа

Референдум щодо виходу Великої Британії з ЄС нічого не змінить, а лише додасть ваги комусь з політиків, пише оглядач The Independent Марк Стіл.

На думку автора, переговори з цього питання не мають сенсу, адже аргументи на користь та проти Brexit будуть тими самими, незважаючи на результати візиту британського прем’єра до Брюсселю.

AP

Перемовини керівника Британії з керівниками ЄС тривала всю минулу ніч

В результаті, все зведеться до того, аби визначитися з тим, яка зі сторін займе більш жорстку позицію щодо мігрантів.

Якщо британці вирішать на референдумі, що країна має залишитися у ЄС, це стане свідченням того, що всі переговори були спрямовані лише на те, аби представити прем’єра впливовим політиком, зазначає Стіл.

“ЄС видається корумпованою та недемократичною інституцією з правилами, що обмежують націоналізацію значної кількості послуг та забороняють обирати не той уряд, як у ситуації з грецьким урядом”, – пише автор.

Наразі ж британцям хочеться, щоб обидві сторони програли, адже якщо на референдумі проголосують за вихід Бртанії з ЄС, це буде перемогою лідера партії незалежності Сполученого Королівства Найджела Фараджа.

У протилежному випадку – це стане тріумфом Кемерона. Але не хочеться бути свідком ані першого, ані другого з варіантів, пише Стіл.

Критичний момент

Конфлікт у Сирії – найбільш проблемний з усіх, що відбувалися у світі протягом останніх десятиліть, пише оглядач The Washington Post Девід Ігнатіус.

Getty

Залишки госпіталя в Алеппо

Саме тому США має докласти зусиль, аби процес припинення вогню, започаткований держсекретарем Джоном Керрі під час безпекової конференції у Мюнхені, просувався вперед.

“Якщо дипломатія не спрацює, те, що відбуватиметься далі, буде набагато гіршим для всіх”, – пише автор.

Успіх перемир’я багато в чому залежить від “доброї волі” Росії, проте він дає надію на припинення страждань сирійського народу, пише оглядач.

“Якщо ж росіяни продовжуватимуть добровільно-примусово бомбардувати повстанців навколо Алеппо, це підірве будь-яку надію на перемир’я”, – йдеться у статті.

Якщо ж росіяни продовжуватимуть добровільно-примусово бомбардувати повстанців навколо Алеппо, це підірве будь-яку надію на перемир’яДевід Ігнатіус, оглядач The Washington Post

Зараз сирійський конфлікт перебуває у критичній точці. Прорахунки Росії та Туреччини можуть мати катастрофічні наслідки.

Вашингтону ж ніколи не пізно зробити правильну річ, а саме ретельно сформувати політичну та військову концепцію для Сирії, підсумовує автор.

Історичний візит

Президент США Барак Обама та все більша кількість американських політиків почали розуміти, що Вашингтон не може диктувати лідерам чи суверенним державам, як керувати країнами, пише The New York Times.

На думку редакторського колективу видання, США протягом десятиліть керувалися неправильними стратегіями щодо відносин з Гаваною, що призвело до того, що кубинські лідери керували країною як поліцейською державою.

EPA

Барак Обама невдовзі відвідає Кубу

Зараз у США є можливість все змінити. І перед президентом стоїть багато завдань напередодні історичного візиту на острів, який заплановано на кінець березня.

По-перше, Обама має переконати президента Куби Рауля Кастро запустити політичні зміни, за яких всі громадяни країни отримають право голосу.

По-друге, він має закликати кубинців, які є прихильниками різних ідеологій, до конструктивного діалогу. По-третє, голові Білого дому необхідно дати зрозуміти кубинській владі, що вона може робити більше для зміцнення економіки країни.

“Короткий візит Обами навряд чи призведе до миттєвих реформ на Кубі. Проте у нього є потенціал зробити більше, ніж будь-хто з його попередників для зародження насіння змін”, – підсумовує газета.

Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *