«Списки СБУ»: хто з переселенців може залишитися без виплатВперше за два роки, з початку

«Списки СБУ»: хто з переселенців може залишитися без виплат

Вперше за два роки, з початку озброєного конфлікту на сході України, у Верховній раді обговорювали права внутрішньо переміщених осіб у форматі парламентських слухань. Ініціаторами виступали активісти, члени ГО та самі переселенці. Поширювали інформацію, запрошували всіх охочих.
Для участі в слуханнях зареєструвалося 828 осіб, виступили — 45. Чотири години слухань і розчарування –такі висновки зробили переселенці. Міністрів не було, майже порожні трибуни урядовців. Виступали заступники, депутати, міжнародні та українські організації.

Влада України, зокрема Кабмін, неуважні до проблем внутрішньо-переміщених осіб, вважає голова Комітету з питань прав людини Григорій Немиря, який теж був присутній на слуханнях:

«Кабінет міністрів на папері, нібито, все має. Має програму адаптації внутрішньо переміщених осіб, має план дій щодо виконання стратегії з прав людини. Але така маленька річ — в бюджеті Кабінет міністрів на це не має грошей. Не затвердив гроші, навіть не думав туди подати. Отже, ми маємо лише пакет реформ на папері».

Вже після проведення парламентських слухань стало відомо, що Міністерство соціальної політики призупиняє соціальні виплати тимчасово переміщеним особам, які перебувають в так званих «списках Служби безпеки України», і передає інформацію про цих громадян до Державної міграційної служби.

Про це в ефірі Громадське.Схід повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін.

«Управління соціального захисту має реагувати на цю інформацію. Тобто тимчасово призупиняються виплати до з’ясування ситуації. Списки надсилаються до Державної міграційної служби», – сказав Мущинін.

За його словами, це зроблено для запобігання здійсненню корупційних схем щодо соціальних виплат.

«Є випадки, коли кажуть, що сьогодні у нас організована корупційна схема, коли на одну адресу проживання в регіоні зареєстровано 7,5 тисяч записів про проживання саме по цій адресі», – додав заступник міністра.

Він зазначив, що відповідна інформація надійшла до Служби безпеки лише цього тижня.

«Це не підтвердження, це лише інформація, яка прийшла в управління соціального захисту від СБУ, тому ми маємо перевірити її», – наголосив Мущинін.

Раніше міністр соціальної політики Павло Розенко повідомив, що його відомство разом із СБУ протягом останніх місяців співпрацювали над «ліквідацією шахрайських схем, побудованих навколо виплат переселенцям».

«Лише за останні місяці за поданням СБУ та інших правоохоронних органів ми призупинили виплати понад 150 тисячам осіб», – написав Розенко у Facebook.

Зі свого боку волонтери та координатори організацій, які опікуються правами переселенців, занепокоєні тим, що такі «чистки» СБУ можуть нашкодити тим переселенцям, які обґрунтовано отримують соціальні виплати та отримували довідку переселенця цілком легально.

«Згідно списків люди виключаються із реєстру внутрішньо переміщених осіб. Невідомо, на яких підставах, невідомо, як ці довідки переселенців втрачають чинність. В управліннях соціального захисту населення на місцях телефонують невідомі особи, начебто із Служби безпеки і кажуть, що у вас є певний термін виключення певних осіб. За чутками, доходить до того, що в управліннях визначають певну особу, яка бере ці списки і автоматично викреслює цих осіб без перевірки. Сподіваюся, ці чутки не підтвердяться» — розповідає Олена Виноградова, юрист ВБФ «Право на захист».

Щоб перевірити, чи є твоє прізвище у списку від СБУ, волонтери організації «Восток-СОС» для початку радять звернутися до управління соціального захисту та праці за місцем проживання. Так само треба діяти і пенсіонерам, тільки йти до пенсійного фонду. Якщо дійсно є загроза, що виплат більше не буде, то необхідно отримати письмову відмову, яка роз’яснює, у чому саме підозрюють переміщену особу. Далі — діяти з допомогою юристів, які консультують безкоштовно у волонтерських організаціях.

http://www.hromadske.tv/world/-spiski-sbu–khto-z-per..5:261:294:573:16
5:261:294:573:16

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *