Economist: попри негаразди, європейці почуваються щасливими

Можливе скорочення держвитрат у Британії, міграційна криза в ЄС, новий президент ФІФА та задоволені життям європейці – теми суботнього огляду міжнародних видань.

Хмарки на горизонті

Нещодавня заява канцлера британського казначейства Джорджа Осборна про можливе скорочення державних витрат у цьогорічному бюджеті стала однією з головних тем суботньої британської преси.

Як пише Guardian, така необхідність виникла не стільки через міжнародну економічну кон’юнктуру, скільки через стан британської економіки, яка виявилася на 1% меншою, ніж очікувалося.

Такої ж думки дотримується Independent і додає, що британська економіка виявилися “не настільки великою, як ми сподівалися”, тому країна може витрачати лише пропорційно заробленому.

Daily Telegraph також розмірковує про необхідність “жити в межах своїх можливостей”. Із посиланням на незалежний Інститут фіскальних досліджень видання прогнозує, що канцлеру “доведеться або робити великі скорочення, або збільшити податки”.

Sun трактує заяву Осборна як ознаку повернення режиму суворої економіки. На думку ж канцлера тіньового уряду Джона МакДонела, якого цитує газета, плани зі скорочення витрат є “абсолютною ганьбою”.

“На межі розвалу”

Через міграційну кризу ЄС тепер перебуває “на межі розвалу”, пише Daily Express з посиланням на застереження провідних європейських політиків.

Так, комісар ЄС з імміграційних питань Дімітріс Аврамопулос визнає, що Європа вже не здатна впоратися із напливом мігрантів із Північної Африки. Виступаючи після зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС в Брюсселі, він заявив:

“Протягом найближчих10 днів ми маємо досягти відчутних і чітких результатів, інакше існує небезпека того, що вся система зазнає повного краху”.

Він додав: “Під загрозою – єдність союзу та життя людей”.

Під загрозою – єдність союзу та життя людейДімітріс Аврамопулос, комісар ЄС з імміграційних питань

Прибічники виходу Британії з ЄС вже використовують ситуацію на свою користь.

Член парламенту Стів Бейкер, співголова кампанії “Консерватори за Велику Британію”, заявив, що заява Аврамопулоса показала, наскільки “застарілим і зайвим” є ЄС, який ” явно не може впоратися із міграційним загостренням, а тому правильним буде проголосувати за вихід з нього”.

З вересня 2014 року до вересня 2015 року до Британії в’їхали 530 тисяч мігрантів, з них 256 тисяч з ЄС. Протягом цього ж періоду 630 тисяч мігрантів отримали поліси державного страхування, що дозволить їм працювати і отримувати місцеві привілеї, додає видання.

Забракло мови

Джанні Інфантіно був “вочевидь вражений”, коли його обрали новим президентом ФІФА, пише Guardian і згадує, як тому забракло мови на початку першої промови у новій ролі.

Ще кілька місяців тому сходження Інфантіно на такий щабель світового спорту навряд чи можна було передбачити, зауважує видання.

“Зацькований з усіх боків керівний футбольний орган хитався від однієї кризи, пов’язаної із звинуваченнями у глибокій корупції і арештами керівництва, до іншої”, – згадує газета.

Донедавна фаворитом вважався шейх Салман бін Ібрагім аль-Халіфа, член королівської сім’ї Бахрейна, але на заваді стала можлива причетність до кривавих придушень демократичних протестів у країні.

Інфантіно між тим вже заприсягся вивести ФІФА з “темного періоду” її історії.

“Пан Інфантіно, якому 45 років, став лише дев’ятим президентом ФІФА за її 111-річну історію, що свідчить про тривалий внутрішній опір змінам”, – вважає Guardian.

Щаслива Європа

Хоча Європа подарувала світові таких “невеселих” авторів як Жан-Поль Сартр і Славой Жижек, а у європейців є багато причин похнюпити носа, останні дослідження показали, що вони почуваються напрочуд щасливими, пише Economist.

“Більшість європейців в середньому почувається найбільш щасливими від часів фінансової кризи”, – пише видання.

Якщо 2008 року 76% громадян ЄС стверджували, що задоволені власним життям, то тепер, згідно з даними опитування, проведеного Євробарометром, цей показники становить 80%.

Традиційно найбільш задоволеними життям вважаються північні європейці, зокрема данці та шведи. Водночас греки та португальці за останні три десятиріччя стали менш безтурботними, підрахували вчені.

Загалом, за даними Євростату, рівень задоволення життям напряму залежить від статків, а європейські чоловіки менш схильні перейматися проблемами, аніж жінки. Хоча, зауважує видання, Британія та Данія не погодилися б з цією тезою.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *