У Москві проходить марш пам’яті Бориса Нємцова

У Москві та інших містах Росії і світу проходять акції пам’яті Бориса Нємцова в річницю вбивства опозиційного російського політика.

Пана Нємцова вбили чотирма пострілами в спину в ніч на 28 лютого 2015 року біля стін Кремля на Великому Москворецькому мосту в Москві.

Хода в Москві, в якій беруть участь прості громадяни і опозиційні активісти, супроводжується підвищеними заходами безпеки.

Люди проходять крізь рамки, встановлені на Пушкінській площі. За 20 хвилин до початку маршу лічильники зафіксували близько п’яти тисяч людей. Пізніше з’явилася інформація про сім, потім приблизно про 20 тисяч.

Заявлено було 50 тисяч учасників заходу, який санкціонувала влада Москви.

Звучать лозунги: “Геть владу чекістів”, “Росія без Путіна”, “Це наша країна”.

Уздовж шляху проходження колон по Бульварному кільцю чергують поліцейські, машини комунальних служб. У небі є поліцейський вертоліт.

В акції беруть участь опозиціонери – Михайло Касьянов, Сергій Алексашенко, Олексій Навальний, Ірина Прохорова, Ілля Яшин та інші.

Організація “Відкрита Росія”, чиїх активістів затримали і відпустили минулої ночі, веде відеотрансляцію маршу.

Прямі теле- і онлайн-трансляції ведуть і інші ЗМІ.

Пам’ятні заходи проходять в суботу і в інших містах. За оцінками кореспондента Бі-бі-сі в Санкт-Петербурзі Аліни Ціопи, не менше тисячі людей пройшли на мітинг до Марсового поля.

Повідомляється про напад на акцію пам’яті Бориса Нємцова в Воронежі – невідомі в масках закидали яйцями, пакетами з фарбою і борошном учасників акції.

Нападники вибігли з провулку, кинули яйця і борошно, після чого зникли. Як передає ТАСС, поліція спробувала затримати нападників. Чи вдалося їй це, не повідомляється.

В кінці січня російські слідчі прозвітували про

завершення розслідування вбивства Нємцова.

Звинувачення в остаточній редакції пред’явили п’ятьом особам – тим, кого слідство вважає виконавцями злочину і їх посібниками.

Справу проти ймовірного організатора виділили в окреме провадження: його оголосили в розшук.

Більшість росіян, за даними нещодавнього опитування “Левада-центру”, переконані, що замовників гучного вбивства політика швидше за все не знайдуть, мотивуючи тим, що в Росії жодне політичне вбивство не розкрили.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *