В Красногорівці відновлено стабільне енергопостачання
Сьогодні в м. Красногорівка Мар’їнського району запущено в дію високовольтну лінію електропередач напругою 110 кВ. Підключення відбувалося під контролем голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського, який ініціював будівництво ЛЕП за межами зони бойових дій, щоб налагодити стабільне енергопостачання міста.
Красногорівка зазнає постійних обстрілів з боку тимчасово окупованої території. Починаючи з жовтня 2014 року, живлення відключалося через чисельні пошкодження дротів, ізоляторів, опор, грозозахисного тросу.
«Люди потерпали від перебоїв із постачанням електроенергії. Лінію, що живить місто, 9 разів обстрілювали. Проводити ремонтні роботи не дозволяли з тієї сторони. І сьогодні, коли побудували обхідну мережу, фактично ЛЕП відсунули від передової на 3,6 кілометри. Тепер мінометні, снайперські обстріли їй не страшні. Роботи профінансувала компанія ДТЕК», – наголосив Павло Жебрівський.
Він підкреслив, що світло відтепер буде не тільки в житлових будинках, але дозволить запрацювати Красногорівському вогнетривкому заводу.
«Наступний етап нашої роботи – відновити газопостачання. Відновлювальні роботи не дають завершити бойовики, постійно обстрілюючи «сіру зону». Ремонтникам залишилось пройти 900 метрів труби. Сьогодні надійшла інформація про отримання дозволу. Якщо все буде нормально, фактично за 9-10 днів дамо газ на Мар’їнку та Красногорівку. Фінансують роботи спільно облдержадміністрація та облгаз», – повідомив голова Донецької ВЦА.
За його словами, відновлення газо- та енергопостачання двох населених пунктів постійно піднімається на переговорах Мінської групи. «Ми просили представників тієї сторони не знущатися з місцевого населення і не знищувати навмисне об’єкти інфраструктури. Але чим гірше для людей, тим краще для терористів», – зауважив очільник області.
Монтажні роботи по влаштуванню обвідної високовольтної лінії 110 кВ підрядною організацією ТОВ «Укрелектромережбуд» розпочато 1 лютого 2016 року. Основним роботам передували підготовчі: підготовка та перевезення залізобетонних стійок на пікети, розмітка траси проходження ЛЕП, планування ґрунту. Всього було змонтовано 39 залізобетонних стійок (18 опор надано Донецькою обласної військово-цивільною адміністрацією, 8 опор – Мар’їнською РДА). Протяжність проводу по трасі складає 4,1 км.
Вартість проведення аварійно-відновлювальних робіт – 2,7 млн. грн.
Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації