“Супервівторок” у США випробує кандидатів
У США триває наймасовіше голосування на попередніх виборах у США в день, який охрестили “Супервівторком”.
Одинадцять штатів проголосують за кандидатів від Республіканської або Демократичної партій в ході перегонів, які вважаються одними з найбільш доленосних для кандидатів.
Уперше цього сезону голосування пройде на території майже всієї країни від Массачусетсу до Аляски.
Передвиборчі з’їзди, на яких партії оберуть своїх кандидатів на участь у президентських виборах, відбудуться влітку.
Але імена ймовірних обранців будуть відомі вже до кінця дня.
За результатами попереднього голосування у чотирьох штатах, Дональд Трамп є лідером серед республіканців, Гіларі Клінтон – серед демократів.
- *У Колорадо демократи проводять кокус, але кандидата згодом обирають на конвенції штату
Вибори президента США відбудуться 8 листопада.
Демократ Барак Обама був президентом країни протягом двох термінів. Більшість у конгресі США наразі мають республіканці.
“Скандальний” Трамп
За результатами соціологічних опитувань, Дональд Трамп випереджає інших кандидатів в 11 штатах, де республіканці проводитимуть голосування у вівторок: Алабама, Аляска, Джорджія, Массачусетс, Оклахома, Техас, Вермонт, Вірджинія, Аляска та Міннесота.
Яскрава передвиборча кампанія мільярдера, який раніше переміг у трьох з чотирьох штатів, де відбулося попереднє голосування, розколола Республіканську партію.
Лідери партії сенатор від штату Небраска Бен Сасс і Марко Рубіо заявили, що не підтримають пана Трампа у разі його перемоги.
Та попри скандали та його політичні заяви, які суперечать ідеології головної консервативної партії Америки, рейтинг Дональда Трампа росте.
Підтримка Дональдом Трампом кількох спірних міграційних законів, у тому числі масової депортації нелегалів та побудову стіни уздовж американсько-мексиканського кордону, поставили під сумнів після заяви про те, що New York Times має неопубліковану заяву політика, де він говорить, що у разі перемоги проводитиме гнучку міграційну політику.
New York Times не опублікувала слова політика без його дозволу.
Днями Дональд Трамп не поспішив відмовитися від підтримки Девіда Дюка, одного з вождів Ку-клукс-клану у минулому. Девід Дюк пообіцяв політикові підтримку сотень тисяч своїх послідовників. Пан Трамп відмовився від пропозиції не одразу і не дуже охоче.
Після інциденту рейтинг кандидата тільки продовжив зростати і наразі сягає 49%.
Для порівняння: пана Рубіо підтримують 16% республіканців, а пана Круза – 15%.
Клінтон vs Сандерс
Демократи голосуватимуть у Алабамі, Арканзасі, Джорджії, Массачусетсі, Оклахомі, Теннесі, Техасі, Вермонті, Вірджинії, Колорадо, Міннесоті та американській території Самоа. Окрім того, голосуватимуть і американці з-за кордону.
У демократів Гіларі Клінтон випереджає Берні Сандерса з відривом 55% проти 39%.
Після того, як пані Клінтон отримала підтримку темношкірих під час голосування у Південній Кароліні, вона розраховує на голоси афро-американців у Алабамі, Джорджії та Вірджинії у “супервівторок”.
Майже половина штатів, які голосують в “супервівторок”, знаходяться на півдні США, де темношкірі складають суттєву частину виборців-демократів.
Виборчий штаб Берні Сандерса заздалегідь списав з рахунків ці штати й не витрачав там грошей на агітацію, очікуючи поразки свого кандидата.
За умови поразки, пан Сандерс повинен буде компенсувати втрати переконливими перемогами на Півночі, концентруючись на п’яти штатах, де порівняно мало чорношкірих виборців.
Щоб змагатися із Гіларі Клінтон, пану Сандерсу потрібно перемогти в штаті Міннесота або Массачусетс з величезним відривом. Судячи з опитувань, це малоймовірно.
На даному етапі голосування делегати розподіляються пропорційно. За 20% голосів виборців отримують 20% від загального числа делегатів.
Якщо вірити опитуванням, Дональд Трамп набере значно більше делегатів, ніж його суперники.
З 15 березня у республіканців працюватиме нова система: переможець голосування отримуватиме всіх делегатів у конкретному штаті. Тоді наздогнати пана Трампа буде дуже складно.
Результати попередніх виборів 2016 імовірно стануть відомі вже до кінця дня.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.