Нове життя в новому місті
2 березня 2016 року Донецька обласна служба зайнятості провела прес-тур в містах Слов’янськ та Красний Лиман. В програмі прес-туру відбулося відвідування фізичних осіб-підприємців з числа переселенців, що започаткували власну справу за сприянням служби зайнятості Донецької області.
Донеччанин Юрій Гаврилов в рідному Донецьку працював слюсарем з ремонту автомобілів. Як багато вимушених переселенців, після декількох переїздів (в тому числі і в Львівську область) у серпні 2015 опинився в місті Слов’янську.
Звернувшись у вересні 2015 року до Слов’янського міського центру зайнятості, чоловік отримав інформацію про можливість започаткування власної справи за сприянням служби зайнятості. Враховуючи досвід роботи завідувача господарством у львівському готелі і свою любов до кави, над ідеєю свого бізнесу Юрій довго не роздумував – він вирішив відкрити кав’ярню! Тим більше, що в Слов’янську цей бізнес розвинений не настільки масштабно, як у великих містах. Сказано – зроблено.
За направленням центру зайнятості чоловік пройшов навчання основам підприємницької діяльності в Державному навчальному закладі «Донецький центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості». Також взяв участь у тренінговій програмі для внутрішньо переміщених осіб, яка працює на території України під патронатом ООН.
Отримавши знання щодо ведення бізнесу, наприкінці 2015 року Юрій зареєструвався як приватний підприємець за напрямком «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування». Чоловік самостійно виготовив меблі для обладнання свого закладу з будівельних палет, що надає інтер’єру кав’ярні неординарність. Сьогодні відбулося відкриття закладу.
Юрій Гаврилов з оптимізмом дивиться в майбутнє – є цікава робота, можливість самореалізації, спілкування з цікавими людьми. І вже будує плани щодо розширення свого бізнесу, хоче надати робочі місця таким же як і він – переселенцям.
Також можливістю започаткування власної справи за сприянням служби зайнятості скористалась переселенка Олена Кузьменко, яка переїхала до Красного Лиману з м. Донецьк. Раніше вона працювала економістом у банківській сфері. Вимушено змінивши місце проживання, Олена залишилась без улюбленої роботи та засобів існування. Звернувшись до центру зайнятості, вона отримала інформацію про можливість започаткування власної справи.
Спочатку Олена відвідала тренінг в рамках програми ПРООН «Організація та проведення тренінгових навчань із розвитку навичок підприємництва для внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Луганської та Донецької області, які мають намір започаткувати або відновити підприємницьку діяльність», отримала сертифікат про проходження та безліч корисної інформації, яка в подальшому сприятиме успішному розвитку бізнесу.
Наступним етапом було навчання на курсах цільового призначення за напрямом «Основи підприємницької діяльності» у ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ». Там жінка склала та захистила бізнес-план, отримала посвідчення про підвищення кваліфікації.
Зареєструвавшись в якості підприємця, Олена відкрила магазин «Лукошко», де на високому рівні організована торгівля продуктами харчування. Магазин облаштований касовим апаратом, розплатитися за покупки можна платіжною карткою, крім того, для осіб соціально вразливих категорій населення існують 3% знижки на товари.
За сприянням у підборі найманих працівників Олена звернулася до центру зайнятості. Тепер в магазині працюють внутрішньо переміщена особа, за яку Олена отримує компенсацію витрат на оплату праці, та особа з категорії соціально вразливих, за яку служба зайнятості компенсує роботодавцеві ЄСВ.
За інформацією Донецького обласного центру зайнятості