ЗМІ: скандал із Шараповою має стати приводом для дискусій
Угода між ЄС та Туреччиною як єдиний спосіб розв’язати міграційну кризу, роздуми щодо етики у спорті на тлі допінг-скандалу з Марією Шараповою, майбутнє Республіканської партії та надмірне споживання алкоголю у Великобританії – теми західної преси 9 березня.
Єдиний варіант
З угодою між ЄС та Туреччиною можна не погоджуватися, але вона є єдиною можливістю наблизитися до розв’язання міграційної кризи, вважає Financial Times.
Газета визнає, що в запропонованому документі є чимало “неприємних” моментів, як наприклад “однозначно незаконний” пункт щодо повернення біженців з Греції до Туреччини. До того ж, сумніви у авторів статті викликають і прописані в угоді поступки Анкарі.
“ЄС надає 75 мільйонам турок автоматичний доступ до шенгенської зони та розмірковує над тим, щоб зняти деякі обмеження щодо переговорів про вступ Туреччини до ЄС. Всі ці призи Брюссель пропонує президенту Реджепу Таїпу Ердогану, який у цей самий момент утискає свободи у політиці, судочинстві та мас-медіа”, – коментує видання.
Газета зауважує, що зараз перед ЄС стоїть завдання прописати умови угоди так, щоб Туреччина отримала гроші тільки якщо виконає обіцянку прийняти мігрантів з Греції. Але загальні умови договору Брюсселю доведеться прийняти, наголошує видання.
“У лідерів блоку немає альтернативи окрім як створити альянс із турецьким президентом, хоча він і не поважає європейські цінності. Із запропонованою угодою можна не погоджуватися, але вона дає Європі останній шанс повернути собі ініціативу”, – резюмує Financial Times.
Спорт, допінг та етика
Скандал із тенісною зіркою Марією Шараповою, яка зізналася у вживання забороненого препарату, має стати приводом для серйозних дискусій щодо “надлюдських” здібностей, яких вимагає від атлетів професійний спорт. Про це пише британська Guardian.
Автор статті Оуен Гібсон зазначає, що професійні атлети завжди балансують на межі – вони чіпляються за будь-який шанс отримати хоча б незначну перевагу над суперниками, але зробити це мають в рамках правил. Як результат, “ми прославляємо тих, хто законним шляхом здобув навіть незначні переваги, але проклинаємо тих, хто став жертвою антидопінгових правил”, наголошує журналіст.
Тому, каже він, виникає питання етики: чи критикувати спортсменку за сам факт вживання мельдонію, для чого в неї начебто не було медичних показань, або за те, що вона не звернула увагу на нові правила щодо його використання?
“Якщо спортсмен вживає препарат, не маючи на це потреби з медичної точки зори, виникає етичне питання – а чи потрібно його вживати взагалі?” – цитує газета Ніка Войєка із британського антидопінгового агентства.
До того ж, каже автор, питання треба ставити і до самої WADA.
“Чи не треба організації швидше визначати речовини, як можуть надавати спортсменам перевагу? Чи достатнім є аудит лише раз на рік? Чи не треба переглянути всю процедуру тестування та розслідування? Чи достатньо грошей інвестується у нескінченні спроби наздогнати порушників?” – запитує Guardian.
На кону майбутнє партії
Якщо республіканці хочуть залишитися “життєздатною” партією і надалі, їм треба відшукати альтернативу Дональду Трампу та Теду Крузу. З таким закликом виступає International New York Times. На її думку, за умови такого підходу на перший план можуть вийти Марко Рубіо та Джон Кейсік.
Газета підрахувала, що якщо перший виграє праймеріз у Флориді, а другий – у Огайо, то Трампу знадобиться підтримка 70% решти делегатів щоб здобути більшість – це майже нереальне завдання.
Якщо такий сценарій стане реальним, то республіканці не матимуть чіткого номінанта напередодні з’їзду, на якому мають оголосити кандидата у президенти. Але в цьому разі у партії може з’явитися “прийнятна альтернатива”, прогнозує газета. Причому, як вважає видання, це питання не лише перемоги на цьогорічних виборах – йдеться про “траєкторію руху партії на десятиліття”.
“Якщо республіканці хочуть вижити як пристойна та життєздатна національна партія, вони не можуть чіплятися за затухаючий консерватизм Круза. Але й не мають перемикатися на потворний націоналізм Трампа. Вони мусять знайти третій варіант”, – констатує газета, додаючи, що цим варіантом може стати або Кейсік, або Рубіо, або Пол Райан.
Британці п’ють забагато?
Понад 2 мільйони британців споживають тижневу норму алкоголю за один день. Такі дані від Національного офісу статистики наводить Daily Mail.
Газета зазначає, що ці цифри є особливо актуальними для людей середнього віку, зокрема тих, що мають заробіток вище ніж 40 тисяч фунтів на рік – серед них кожен шостий випиває як мінімум п’ять разів на тиждень.
“Люди у старшому віці часто переживають стрес через роботу чи фінансові труднощі та нерідко випивають на самоті. Це дуже небезпечно, адже ніхто не контролює обсягів випитого”, – цитує газета психіатра Ніала Кемпбела.
На думку експертів, опитаних виданням, проблема полягає в тому, що британці переважно не вважають алкоголь небезпечним для здоров’я. А тому фахівці зазначають, що на пляшках з алкоголем мають міститися попередження щодо ризиків від частого вживання.
Але є у британській статистиці і оптимістичні моменти, додає Daily Mail – загальний рівень вживання алкоголю, зокрема серед молоді, все ж падає.
Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.