Меркель виступила проти перекриття “балканського маршруту” мігрантів
Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила проти дій Австрії та кількох балканських країн, які перекрили маршрут для сирійських та інших мігрантів з Туреччини. За словами німецького політика, таке рішення призведе до погіршення ситуації в Греції й має ухвалюватися на рівні всього Євросоюзу, а не окремих держав.
Припинення руху
Перекриття “балканського маршруту” почалося з планів Австрії обмежити кількість мігрантів, які перетинають її кордон.
Пізніше у вівторок Словенія оголосила, що пропускатиме лише тих, хто планує отримати притулок в країні, або ж перебуває у вкрай складних гуманітарних умовах.
Після цього Сербія та Хорватія швидко анонсували подібні обмеження на своїх кордонах.
А у середу повністю перекрила рух мігрантів Македонія. Як наслідок, близько 14 тис. мігрантів скупчилися у наметовому таборі біля прикордонного грецького міста Ідомені.
Проект заяви, яку європейські політики наразі готують на саміті у Брюсселі, передбачав формулювання “закриття балканського маршруту”, однак Ангела Меркель наполягла на його заміні.
На думку канцлера Німеччини, час для таких заяв було обрано невдало.
У своєму коментарі для радіо MDR в четвер вона відзначила, що повне перекриття маршруту “не вирішить проблему” й “не буде стійким та не триватиме довго”.
“Особисто я думаю, що одностороннє рішення Австрії, яке згодом повторили балканські країни, вочевидь призведе до зменшення у нас мігрантів. Однак це поставить Грецію у дуже складне становище”, – вважає пані Меркель.
“Якщо ми не досягнемо угоди з Туреччиною, то Греція не зможе довго витримувати цей тягар”, – пояснила канцлер.
Переговори з Туреччиною
У Брюсселі тривають переговори між ЄС та Туреччиною щодо плану виходу з мігрантської кризи.
За цим планом, кожен нелегальний мігрант, який потраплятиме до ЄС з Туреччини, буде повертатися на турецьку територію. Водночас, в обмін на кожного повернутого сирійського мігранта Євросоюз обіцяє переселити до себе одного сирійця з Туреччини.
Угода з Туреччиною все ще перебуває на стадії розробки й далека від завершення. Переговори по ній триватимуть щонайменше до 17-18 березня, коли ЄС знову збереться на саміт.
Наразі турецька сторона наполягає на тому, що план не має поширюватися на тих мігрантів, які вже перебувають у Греції.
Про що домовляються ЄС та Туреччина?
- Всі нові нелегальні мігранти, які потраплятимуть з Туреччини до Греції, будуть повертатися в Туреччину. Тут мова йде про людей, що не проходитимуть встановлені процедури перетину кордонів й не матимуть відповідних документів.
- В обмін на кожного сирійського мігранта, якого повертатимуть в Туреччину, Євросоюз переселятиме звідти до себе одного сирійця.
- ЄС прискорить процедуру розгляду безвізового режиму для турків – його можуть ввести вже до червня.
- Фінансова допомога Європейського Союзу на заходи щодо протидії мігрантській кризі в Туреччині розміром 3 млрд євро буде надана швидше (раніше планувалося передати кошти у жовтні). Водночас, як повідомляється, турецька сторона наполягає на тому, що цю суму треба збільшити удвічі.
- Також повідомляється про заплановане продовження переговорів щодо вступу Туреччини до Євросоюзу.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.