Виступ речника МО України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центріЦього тижня Міністр оборони

Виступ речника МО України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі

Цього тижня Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак здійснив візит до штаб-квартири Альянсу у Брюсселі, де взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО.

Перед початком заходу Міністр оборони України провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО. У ході зустрічі Єнс Столтенберг підтвердив, що Альянс продовжуватиме надавати всебічну підтримку Україні у реформуванні її оборонної сфери та посиленні спроможності її Збройних Сил.

У свою чергу генерал армії України Степан Полторак поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію в Україні, а також про практичні кроки, що здійснюються українською стороною для її нормалізації. Він зазначив, що незважаючи на продовження збройної агресії, яка організована та підтримується Російською Федерацією, українська сторона, за ефективної підтримки партнерів з НАТО, наполегливо продовжує реформування та зміцнення оборонного сектору держави.

Також Міністр оборони поінформував представників НАТО про хід реформування Збройних Сил України. Він зазначив, що в Міноборони України створено Комітет реформ, до складу якого увійшли радники країн Альянсу, народні депутати, волонтери, науковці, представники громадськості.

За підсумками засідання Комісії Україна — НАТО сторони уточнили план спільних дій на період, що залишатиметься до Варшавського саміту Альянсу, який відбудеться у липня цього року.

Наступного тижня планується візит в Україну делегації Міністерства національної оборони Канади на чолі з Міністром національної оборони Канади Харджітом Сингхом Сейджжаном.

Під час цього планового міжнародного заходу відбудеться обговорення питань щодо стану та перспектив співробітництва між міністерствами оборони двох держав в оборонній сфері.

До підрозділів Високомобільних десантних військ Збройних Сил України продовжують надходити на озброєння новітні зразки протитанкових ракетних комплексів та керованих протитанкових ракет.

Для вмілого та ефективного користування даним озброєнням з воїнами-десантниками фахівці проводять теоретичні та практичні заняття. Під час занять воїни вдосконалюють знання матеріальної частини озброєння та навички його застосування, виконують бойові стрільби.

Варто зазначити, що новітнє озброєння десантників виготовляють вітчизняні підприємства держконцерну «Укроборонпром». Нові ракетні комплекси призначені для ураження танків та інших броньованих цілей, в тому числі оснащених сучасними засобами динамічного захисту. Окрім того, ця зброя здатна вражати і вертольоти супротивника. Комплекс оснащений напівавтоматичною системою наведення по лазерному променю. Також можливе і дистанційне керування ракетою по телевізійному каналу з закритої позиції.

Військовослужбовці Збройних Сил України, поранені в ході виконання завдань антитерористичної операції, проходять лікування та реабілітацію у військово-лікувальних закладах Міністерства оборони України та цивільних лікарнях.

На сьогодні на лікуванні та контролі у закладах охорони здоров’я Міноборони перебуває 72 військовослужбовця Збройних Сил України та 2 військовослужбовці інших військових формувань, поранених в ході АТО.

22 військовослужбовця Збройних Сил України проходять реабілітацію у санаторно-курортних закладах. Всього з початку року реабілітаційне лікування пройшли понад 117 учасників АТО.

16 поранених українських військовослужбовців проходять лікування за кордоном. Із них 10 — у Німеччині, 4 — у США, по одному — у Польщі та Латвії.

У січні-березні 2016 року Міністерство оборони України отримало на медичне забезпечення із державного бюджету за загальним фондом 39,6 мільйонів гривень, з яких використано 20,2 мільйона гривень, у тому числі за такими напрямами: 18,0 мільйонів гривень на закупівлю медикаментів, пів мільйона гривень на оплату стоматологічних послуг, а решту — на оплату продуктів харчування та комунальних послуг санаторно-курортних закладів, поточний ремонт і сервісне технічне обслуговування медичної апаратури тощо.

Крім того, громадяни України надають військово-медичним закладам та медичним підрозділам військових частин благодійну допомогу у натуральному вигляді. На цей час Українська армія отримала ліки та медичне майно на загальну суму понад 183 мільйона гривень.

Міноборони України надаватиме медичну допомогу військовослужбовцям та членам сімей Управління державної охорони. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Порядку надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями» прийнятий вчора на засіданні Уряду.

Це рішення Кабінету Міністрів України дозволить військовослужбовцям Управління державної охорони, членам їхніх сімей, а також пенсіонерам, на яких поширюється дія статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», отримувати належне медичне забезпечення у медичних закладах Міністерства оборони України, з урахуванням того, що Управління державної охорони не має у своєму підпорядкуванні закладів охорони здоров’я.

Протягом поточного тижня 18 спортсменів Збройних Сил України взяли участь у 6 міжнародних змаганнях, на яких здобули 4 срібних та 1 бронзову медалі. Зокрема, в Норвегії на Чемпіонаті світу з біатлону бронзову медаль здобув молодший сержант Сергій Семенов, а в Туреччині на Чемпіонаті світу в приміщені зі стрільби з лука срібну медаль в особистому заліку серед чоловіків завоював працівник Збройних Сил України Сергій Макаревич.

Наступного тижня армійські спортсмени у складі національних збірних команд України братимуть участь у міжнародних змаганнях з легкої атлетики (в Румунії), сучасному п’ятиборстві (в Бразилії), греко-римській боротьбі (в Латвії) та кульовій стрільбі (у Німеччині).

http://goo.gl/DrU3CY
8:17

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *