ЗМІ: ООН за ефективністю перетворюється на Лігу Націй

В п’ятницю, 11 березня, іноземна преса пише про кризу ООН, турецький шантаж Європи, проблеми Петра Порошенка та білоруські торги правами людини.

Криза ООН

Британське видання Guardian побоюється, що ООН вже не в стані виконувати свої обов’язки посередника між країнами під час міжнародних криз та йде шляхом свого попередника – Ліги Націй.

За словами видання, все більше відчувається неспроможність організації адекватно реагувати на виклики сьогодення. Автор каже, що напружений графік комітетів та зустрічей мав би показувати напружену роботу в ООН, але насправді він є скоріше відображенням невпевненості організації у своїй ефективності.

Основною проблемою автор називає втрату актуальності головною засадою, на яку спиралася Рада Безпеки під час створення – принцип, що світ керується державами. Адже конфлікти, в яких беруть участь позадержавні організації (“Ісламська держава”, “Аль-Шабаб”, “Боко Харам”), починалися як локальні конфлікти, але зараз мають регіональне та навіть глобальне значення.

Рада ООН, яка була створена, щоб вирішувати міждержавні конфлікти, не змогла пристосуватися до нових реалій, вважає автор. Він з жалем відзначає, що усі розмови про реформування ООН не беруть до уваги нові реалії та точаться довкола можливих нових членів Ради Безпеки, або особливостей накладання вето. На думку автора, це важливі питання, але вони не вирішать системної кризи організації.

Небезпечна гра

Видання Independent вважає, що Туреччина грає в небезпечну гру, намагаючись використати ситуацію з біженцями задля досягнення своїх цілей в ЄС.

На думку автора, зараз Європейський Союз перебуває в дуже нестабільній ситуації, а перемовини з Туреччиною щодо мігрантів, які проштовхує Ангела Меркель, може призвести до його руйнації.

Реакцію на угоду між пані Меркель та Турецьким президентом Реджепом Ердоганом в Європі не можна назвати позитивною, пише видання. Обіцянка Туреччині 3 млрд євро (сума, яку Туреччина зажадала подвоїти), лібералізацію візового режиму та відновлення низки переговорів про асоціацію дехто в ЄС назвав шантажем.

Автор вважає, що Туреччина, вдало скориставшись ситуацією, вирішила питання інтеграції з ЄС через питання біженців. На його думку, цього не можна було допускати, адже Європа втратила шанс відповідно відреагувати на такі події в Туреччині як утиски свободи слова та переслідування опозиційних ЗМІ.

Президент в піке

Польське видання Gazeta Wyborcza вважає, що Петро Порошенко знаходиться в найскладнішій точці свого президентства.

На думку видання, Петро Порошенко перебуває у крутому піке, адже реформи практично стоять на місті, а олігархи, попри обіцянки президента, все ще мають великий вплив на країну. Через урядову і парламентську кризу країні “загрожують” позачергові парламентські вибори.

Видання відзначає, що за неповні два роки президентства, Порошенко втратив половину прихильників. І ситуація наразі не сприяє відновленню популярності. За словами видання, Петро Порошенко, який обіцяв покласти край домінації олігархів в українській політиці та економіці, сам досі не продав свої активи, зокрема “5 Канал”, Міжнародний Інвестиційний Банк та завод “Ленінська Кузня”.

Також автор відзначає, що невдале голосування щодо недовіри уряду Арсенія Яценюка було спровоковане не без втручання олігархів. Автор додає, що президент, як і прем’єр, часто вказують на війну з Росією як на причину повільного впровадження реформ.

Торгівля правами

Видання “Белорусские Новости” обговорює можливу відміну смертної кари в Білорусі, та вважає, що це питання – аж ніяк не філософське і не моральне. “Це питання торгу з Європою”, – каже видання.

Видання робить такий висновок, аналізуючи висловлювання білоруського депутата Миколи Самосійки на міжнародній конференції 10 березня в Мінську, де він заявив, що саме введення санкцій проти Білорусі заморозило вирішення питання про скасування смертної кари.

“Іншими словами, логіка представника білоруської законодавчої влади така: ви, європейці, хотіли насолити нам обмежувальними заходами проти верхівки режиму, тому ми продовжували розстрілювати своїх громадян”, – робить висновок видання.

За словами білоруських журналістів, Мінськ вдається до традиційного прийому виторговування собі економічних преференцій від Заходу на тлі падіння економіки Росії, на яку спирався білоруський режим.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *