Денис ПятигорецТрохи вранішніх новин1. Головна новина – добра новина! Визволені з полону двоє військових
Денис Пятигорец
Трохи вранішніх новин
1. Головна новина – добра новина! Визволені з полону двоє військових та один цивільний: Григорій Завізон, Петро Єрошевич та Вадим Петренко. Іх утримували в полоні більше року. Вітаємо хлопців з поверненням. Честь їм і Слава!
2. Верховна Рада прийняла у редакції президента закон про запровадження електронних декларацій чиновниками, який вважається останнім законом, необхідним для запровадження безвізового режиму з ЄС. За відповідне рішення проголосували 278 депутатів.
3. Проте така завзятість депутатів не поширилась на будь-які ніші законопроекти протягом пленарного дня, чи на формування нової коаліції. Все як і було. Всі (окрім Йулі) не хочуть перевиборів, але також не хочуть йти на поступки одне одному. Причому ідея з повторним голосуванням за відставку Незамінного померла в зародку. Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради відхилив проект постанови про відставку прем'єр-міністра як таку, що не відповідає Конституції і законам України. Тобто лишається або чекати вересня, або Незамінний має піти сам.
4. «Олігархи і клептократи, які контролювали Україну упродовж багатьох десятиліть, знають, що їх бізнес-модель буде порушена, якщо реформи Майдану будуть успішними у 2016 році. Вони борються проти цього, використовуючи всі важелі старої системи: контроль над ЗМІ, державними підприємствами, депутатами Верховної Ради та судами, використовуючи погрози проти людей, які ухвалюють рішення задля блокування змін», – заявила Нуланд, виступаючи у Вашингтоні перед комітетом у закордонних справах сенату США щодо стану реформ в Україні через 2 роки після Євромайдану.
5. А наступна новина може бути гарною ілюстрацією до слів Нуланд. У Насірова засекретили сплату податків "Метінвестом" Ахметова. Державна фіскальна служба заявляє, що питання сплати податків групою "Метінвест" є "конфіденційною інформацією", яка не може бути розголошена без її згоди. Як сплата податків до бюджету може бути конфеденційною – в ДФС не уточнили.
6. Планова демобілізація військовослужбовців з лав ЗСУ пройде в кінці березня і в квітні. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак на Яворівському полігоні у Львівській області. Говорячи про можливість проведення 7-ої хвилі часткової мобілізації в ВСУ, міністр повідомив, що "за два місяці поточного року більше 9 тис військовослужбовців перейшли на контрактну службу, і ця тенденція триває". Таким чином, на думку міністра, поки що немає необхідності у новій хвилі мобілізації.
7. А тим часом вони, курва, лізуть і лізуть. Від початку збройного війни на Донбасі загинули понад 1600 військових Росії. Про це під час брифінгу повідомив керівник апарату голови Служби безпеки України Олександр Ткачук.
8. "Газпром" – не має наміру платити Україні штраф, виставлений в січні 2015 року Антимонопольним комітетом. Натомість "Газпром" збільшив претензії до "Нафтогазу" до 32 мільярдів доларів. А Україна флегматично виставила «Газпрому» додатковий ярд баксів за транзит. Так і живемо.
Раша тудей/Раша гудбай
1. А тим часом аналітики та всі, хто на них схожий, намагаються збагнути мотиви кремлівського педофіла, через які він наказав виводити війська з Сирії. Хтось говорить про те, що США з Саудами притисли Рашку по нафті, хтось думає, що фінансова розвідка Білого дому знайшла секретний льох з кремлівським баблом, а хтось говорить про ПЗРК, які потрапили в руки повстанців і тепер вони можуть збивати російські літаки. Наразі можна констатувати наступне:
– Це точно було зроблено раптово. Бо, навіть, США тимчасово підвисли з реакцією і досі висять;
– Росія точно не досягла в Сирії того, чого насправді хотіла. Бо російська пропаганда почала переконувати людей, що Росія в Сирії перемогла. Як? Кого? Всіх! ІДІЛ, США, Меркель, Аль-Каїду, Туреччину, сунітів, Порошенка, Антидопінговий комітет, санкції, безробіття, економічну кризу та бурштинову мафію. Всіх!
У підсумку, ані США, ані ЄС, ані араби не побігли цілувати Путяшу та скасовувати проти нього санкції чи скорочувати видобуток нафти. Навпаки йому зайвий раз вказали на необхідність виконання Мінських угод, на які Росія фактично забила. Але крутіше за всіх про цю ситуацію сказав очільник Британського МЗС Філіп Хаммонд: «хвалити Вольдемара за виведення російських військ з Сирії, це все одно, що хвалити чоловіка, який перестав бити свою дружину».
2. А в рубриці «Санкції нам тільки на користь» новина – Сума збитку, нанесеного російській фінансовій галузі антиросійськими санкціями, за два роки становила 250 мільярдів доларів. Про це заявив радник президента Росії Сергій Глазьєв. Для порівняння, на сьогодні ЗВР Росії складає 379 млрд. доларів. А збитки тільки від санкцій – 250. Тобто це 65% від ЗВР. І ось, що цікаво – втратити на санкціях 250 ярдів в рамках всієї держави – це «на користь», бо так по телевізору сказав мудрий лідер. А що б сказали на цю «мудрість» росіяни, якби вони раптово втратили 65% своїх депозитів, або зарплат, або пенсій?
3. До-речі, про пенсії. У Держдумі підтримали продовження заморозки накопичувальної частини пенсій. Тобто ті гроші, які працюючи росіяни відкладали собі на додаткову прибавку до базової пенсії, Уряд РФ спрямував на затикання діри в Пенсійному фонді, розподіливши їх серед пенсіонерів Росії гроші, які інші люди відкладали собі. «Не хвилюйтесь. Це тимчасовий захід. Ніхто ні в кого гроші не забирає. Вам їх повернуть» – казали російські урядники … в 2013 році, коли вперше заморозили накопичення. На календарі 2016, а «заморозка» не припиняється. Уряд вірить, що коли-небудь ціна на нафту відскочить, і санкції скасують, і людям зможуть повернути їх накопичення. Тільки чомусь в такі моменти хочеться процитувати Семена Слепакова «А чо, бля, єслі нєт?».
4. Але схоже, що швидке зняття санкцій Рашкостану поки не світить. Як відомо, 14 березня ЄС прийняли 5 принципів, на яких мають будуватися взаємовідносини з РФ, серед цих принципів – дотримання Росією Мінських домовленостей та невизнання «приєднання» Криму до Росії. Російській МЗС думав цілу добу як на це відреагувати та врешті видав – Мінські угоди має виконувати Україна, бо ми там «нє прі дєлах». А Крим – наш. Ну, в принципі після таких слів Рашка може сміливо повертатися в Сірію. Бо гірше від цього їй вже не буде.
5. Не додають оптимізму пересічному росіянину й новини від головних годувальників РФ – нафти та газу. З 1 квітня експортне мито на нафту буде підвищено на 39%, що робить практично неможливим вкладання необхідних коштів в розвідку нових родовищ та ускладнює підтримку видобутку нафти на поточному рівні. Без додаткового фінансування видобуток буде падати. А ось в «Газпромі» з грошима вже давно біда, але вони побачили нові ризики для себе. «Газпром» боїться арешту свого майна за кордоном у справі ЮКОСа. Про це газовий холдинг повідомив в проспекті випуску єврооблігацій, витяги з якого наводить РІА Новини.
6. А поки Кремль продовжує робити вигляд, що на Донбасі «іх там нєту», і що «КримНаш», розмір середнього чека росіян за минулий місяць випробував рекордне падіння за всі роки вимірювань, свідчать дані вимірювань дослідницького холдингу «Ромір». За його інформацією, в лютому 2016 року середній чек впав на 13,5%. Як кажуть, далі буде.
7. Але, щоб в голови росіян не приходила думка про протести на тлі тяжкої економічної кризи через дебільне керівництво в державі, Путяша починає розганяти по ватних головах чергову неспростовну тезу про те, що люди схвалюють репресивні заходи, що застосовуються співробітниками МВС, якщо бачать, що це робиться в інтересах суспільства.
Ну і наостанок. Голова МВС Росії Володимир Колокольцев заявив, що відомство докладає всіх зусиль, щоб уникнути проникнення радикалів і зброї з України. І поки вони докладали зусиль, в Ростові-на-Дону з одного з відділів поліції міста викрали майже 250 одиниць зброї і боєприпасів. Ось така іронія долі.
Доброго ранку, Хунта!
https://www.facebook.com/denis.pyatigorets/posts/1020..
Посилання
www.facebook.com