У Краматорську обговорили питання охорони здоров’я в області
Пріоритетним напрямком діяльності лікувальних установ Донецької області залишається раннє виявлення, якісне лікування і профілактика саме захворювань серцево-судинної системи.
Про це сьогодні на підсумковій колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації повідомив заступник директора департаменту Володимир Колесник.
За його словами, протягом останніх років найбільші темпи поширення утримують захворювання сердечно-судинної системи – 41,3%, шлунково-кишкового тракту – 11,4% органів дихання – 9,2%. Основними причинами смертності традиційно є серцево-судинні захворювання (69%), онкологічні захворювання (13,2%) і травми (6,8%).
«Сьогодні на Донеччині зареєстровано 477,8 тисяч людей, які страждають на усі форми гіпертонічної хвороби, що становить одну четверту частину населення. Донедавна в області були відсутні лікувальні заклади третинного рівня, які могли б надавати високоспеціалізовану допомогу. Наприкінці березня в Краматорську відкриється кардіохірургічне відділення, де хворі зможуть отримати належну допомогу», – наголосив Володимир Колесник.
За словами заступника директора департаменту, через відсутність на Донеччині закладів III рівня надання медичної допомоги, торік область домовилась про взаємодію з обласними лікарнями, спеціалізованими центрами та науково-дослідними інститутами НАМН України і МОЗ України в Києві, Харкові, Дніпропетровську та Запоріжжі.
Він також звернув увагу, що з 1 квітня 2016 року обіг препаратів інсуліну у області здійснюватиметься за цінами відшкодування. Витрати, пов’язані з видачею препаратів інсуліну, здійснюватимуться за рахунок цільових видатків місцевих бюджетів.
Найважливішою проблемою медичної системи залишається несвоєчасне звернення хворих до лікувальних установ, що призводить до тяжких наслідків.
Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації