Відновлення інфраструктури Донеччини стимулюватиме створення робочих місць – Жебрівський
17 березня в м. Костянтинівка керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зустрівся з членом Єврокомісії з питань гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Христосом Стіліанідісом і представниками різних європейських міжнародних гуманітарних структур. Сторони розглянули питання різнобічної гуманітарної допомоги мешканцям Донеччини.
Павло Жебрівський зауважив, що одним із найболючіших питань для області є відновлення інфраструктури. За його словами, вже наприкінці квітня облдержадміністрація представить послам Євросоюзу повну дорожню карту побудови нової Донеччини.
«Для нас відновлення інфраструктури – це не тільки будівництво об’єктів і доріг. Це точка розвитку, бо це робота, зарплата і податки», – підкреслив він.
Очільник області наголосив, що роботи по відновленню стимулюватимуть зайнятість населення. «Одне робоче місце – це 200 тисяч гривень. Ми плануємо вкласти 4,5-5 мільярдів гривень на відновлення інфраструктури, а це виходить 20-30 тисяч робочих місць», – підкреслив він.
Член Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях наголосив, що питання допомоги Україні залишаються пріоритетними для ЄС. Він дав високу оцінку діяльності регіональної влади з допомоги вимушено переміщеним особам.
«Дуже важливо, щоб була прийнята комплексна програми підтримки переміщених громадян, яка передбачатиме доступ до робочих міст, навчання. Це сприятиме їхній реінтеграції», – зауважив Христос Стіліанідес.
За його словами, одним із пріоритетних питань також є отримання гуманітарної допомоги всіма, хто її потребує. Цього неможливо досягти без сурового дотримання режиму тиші. «Єдиний шлях у цьому питанні – виконання Мінських домовленостей. Це також передумова для політичного вирішення конфлікту», – підкреслив він.
Водночас очільник Донецької військово-цивільної адміністрації наголосив, що найбільше гуманітарної допомоги потребують мешканці населених пунктів, що розташовані саме на передовій, там, де відсутнє транспортне сполучення і робота. За його словами, гуманітарні вантажі не мають проблем із перетином лінії розмежування з українського боку.
«Є інша гуманітарна складова. У нас склалася особливо критична ситуація з переселенцями у Маріуполі, Краматорську та Бахмуті. Ми вибрали там покинуті гуртожитки, їх можна було б відремонтувати, але фінансового ресурсу не вистачає. Ми були б вдячні вам за допомогу в цьому напрямку», – звернувся до європейців Павло Жебрівський.
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський зауважив, що Донеччині необхідна комплексна структура, яка займатиметься гуманітарними питаннями та відновленням інфраструктури. Він повідомив, що нещодавно ЄС передав Україні фінансові угоди на суму понад 50 мільйонів євро для фінансування різноманітних заходів, які будуть здійснюватись у децентралізований спосіб, зокрема для Фонду регіонального розвитку.
«Нам дуже важливо, щоб ці гроші було використано з користю», – зауважив він.
Христос Стіліанідес запевнив, що спільна зосередженість на гуманітарних питаннях сприятиме їх вирішенню. «Ми не можемо дозволити скластися ситуації, щоб криза в Україні стала забутою кризою», – підкреслив він.
Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації