Усі мешканці Донеччини мають бути забезпечені водою – голова ОДА

Сьогодні під час спільної прес-конференції голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського з Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина та представниками ЮНІСЕФ керівник області означив три найголовніші напрямки роботи.

«Населені пункти на лінії розмежування мають бути забезпечені товарами першої необхідності. Житло для вимушених переселенців – це друге гостре питання, яке повинно бути реалізоване. Третє – відновлення інфраструктури Донеччини», – підкреслив він.

Павло Жебрівський зауважив, що програма роботи облдержадміністрації  включає відновлення водогонів, оскільки деякі міста в «сірій зоні» не мають доступу до питної води.

«Ми спільно з ЮНІСЕФ, завдяки місцевим бюджетам, будемо ремонтувати водогони, щоб мешканці мали безперебійний доступ до води. Сьогодні я підпишу розпорядження про фінансування території Донецької області, контрольованої українською владою, на 4 мільярди гривень. За ці кошти буде відремонтовано близько тисячі інфраструктурних об’єктів, ключові з яких стосуються водопостачання», – підкреслив він.

Під час прес-конференції Голова Представництва Дитячого фонду ООН Джованна Барберіс представила гуманітарні проекти, що втілюватимуться на Донеччині і фінансуватимуться Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Банком розвитку KfW.

Уряд Німеччини профінансує заходи з забезпечення гуманітарних потреб населення вздовж лінії розмежування. «Провели оцінку вартості проектів. Ми ремонтуватимемо системи водопостачання, поставлятимемо воду в пляшках на ті території, де вода відрізана повністю», – наголосила Джованна Барберіс. Бюджет проекту становить 15,6 мільйонів доларів.

Банк розвитку фінансуватиме проект, який допомагатиме реінтеграції внутрішньо переміщеним особам та надасть соціальні послуги для досягнення соціальної згуртованості. Він складатиметься з декількох основних напрямів. По-перше, ЮНІСЕФ створить 7,5 тисяч додаткових місць у дитячих садках, а також розповсюдить серед дошкільних навчальних закладів набори для раннього розвитку дітей.

По-друге, організація розширить доступ до послуг раннього втручання для дітей молодшого віку з інвалідністю, ризиком набуття інвалідності або вадами здоров’я. Новостворені пункти з надання таких послуг будуть мобільними та охоплюватимуть сільські райони.

Також ЮНІСЕФ надасть спортивний інвентар 300 навчальним закладам для формування у дітей позитивних цінностей та установ. На реалізацію проектів виділено 14 мільйонів доларів.

«Ми впевнені, що гроші німецьких платників податків буде використано з користю», – наголосив Генеральний Консул Федеративної республіки Німеччина Вольфганг Мьоссінгер.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *