Жебрівський попросив ООН зосередити гуманітарну допомогу на лінії розмежування

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський звернувся до Координатора системи ООН в Україні Ніла Вокера з проханням зосередити надання гуманітарної допомоги в області лише на лінії розмежування. Розмова про напрямки співпраці з міжнародними донорськими організаціями відбулась під час офіційної зустрічі в Краматорську 17 березня.

Ніл Вокер відзначив, що кількість людей, які потребують допомоги в регіоні, зменшується у порівнянні з минулим роком.

«Донори вважають, що треба більше коштів витрачати на економічне відновлення території, підконтрольної українській владі. Значної допомоги з продуктами харчування, товарами першої необхідності тут не потребують, за винятком населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування. На окупованій території набагато гостріші гуманітарні потреби», – підкреслив Координатор системи ООН в Україні.

Голова Донецької облдержадміністрації погодився з таким баченням. Він зазначив, що звикання до гуманітарної допомоги призводить до залежності. «Люди мають заробляти собі на життя. Там, де є транспорт і можливість знайти робоче місце, гуманітарна допомога тільки шкодить», – зазначив Павло Жебрівський.

Він наголосив на іншій складовій гуманітарного питання – необхідності виділення житла для тимчасово переміщених осіб. «Ми сьогодні відшукали покинуті гуртожитки у Маріуполі, Краматорську, Слов’янську. В цих містах найскладніша ситуація з переселенцями. Наприклад, на відновлення 5 гуртожитків у Маріуполі потрібно 120-130 мільйонів гривень. Це дозволило б розселити тисячу людей у більш-менш комфортні умови», – повідомив очільник області.

Другим питанням обговорення сторін було відновлення території Донеччини. Павло Жебрівський докладно розповів про роботу облдержадміністрації в цьому напрямку.

«Нами створена дорожня карта з відновлення інфраструктури на 4,5 мільярди гривень. Ми починаємо з будівництва водопровідних, каналізаційних і теплових мереж. Після цього – ремонт доріг. У цьому році маємо збудувати або реконструювати і оснастити 38 амбулаторій сімейної медицини. У найближчі чотири роки плануємо мати 14 базових госпіталів на території Донецькій області. На облаштування закладів ІІІ рівня медичної допомоги ми витратили близько 80 мільйонів гривень», – розповів Павло Жебрівський.

Він окремо зупинився на планах реформування в сфері освіти. «Плануємо під призмою децентралізації формування базових шкіл. На відкриття 20 таких навчальних закладів обласна влада виділяє 350 мільйонів гривень. Для порівняння, уряд планує відкрити 100 опорних шкіл по всій України, передбачивши на це 200 мільйонів», – зазначив голова Донецької ОДА.

За його словами, одна з найбільш болючих проблем області – розбиті дороги. Через обмежений фінансовий ресурс державного бюджету в цьому напрямку обласна влада працює з Європейським інвестиційним банком.

«Дуже важливо, щоб у рамках міжнародної співпраці Донецькій області допомогли з навчанням міських голів, місцевих керівників, лідерів громад готувати проектно-кошторисні документи, техніко-економічне обґрунтування, щоб ефективно використовувати гроші», – підсумував очільник області.

За підсумками зустрічі Ніл Вокер зазначив, що для деяких з перерахованих проектів ООН не є прямим джерелом фінансування.

«Але ми є частиною команди, яка може допомогти. Ми збираємось опрацювати питання зі створення трастового фонду для двох областей: Луганської і Донецької з офісом у Краматорську. Для цього нам дуже важливо отримати підтримку національного уряду. Навіть якщо фонд буде незалежний і працюватиме окремо, він буде частиною системи. Адже є багато схем, які працюють в ООН», – підкреслив координатор міжнародної організації.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *