Культогляд: “Вам сподобається, не дуже, але сподобається”
Про запізнення Мадонни, “сцени насильства та фривольностей” у театрі, новий альбом і тур Radiohead та смерть ілюзіоніста – в огляді культурних подій у британській пресі.
Запізнення Мадонни
Якщо ви чемно чекали 23 роки, чому б не потерпіти ще трошки – приблизно так, напевно, думала Мадонна, починаючи концерт в австралійському Брісбені із тригодинним запізненням, пише Guardian.
“Проблема у вас, люди, тому що ви приходите зарано, – заявила вона. – Приходьте пізніше, і мені не доведеться поспішати”.
Через запізнення співачки виступ затягнувся далеко за північ, що створило незручності для глядачів, оскільки приміський транспорт закінчив роботу ще до закінчення концерту.
Журналіст Натанаел Купер з місцевого видання Brisbane Times назвав запізнення співачки “запаморочливою пихою”.
Звичайно, Мадонна не єдина зірка, яка невчасно з’являється на виступи, зауважує Guardian, але австралійцям довелося чекати на її приїзд 23 роки і пережити кілька скасованих концертів за цей час.
За повідомленням Australian Associated Press, розчарована публіка в очікуванні концерту почала “пускати хвилі і скандувати”.
Доніцетті б плакав
Королівський оперний театр вирішив заздалегідь попередити глядачів про “сцени насильства та фривольностей”, які матимуть місце в постановці “Лючії де Ламермур”, пише Telegraph.
Як нагадує видання, в основі опери італійського композитора Гаетано Доніцетті трагедія головної героїні Люсії, яку заманюють у шлюб без кохання, який виливається у страждання, божевілля і смерть.
А тому, пише газета, власники квитків повинні бути готові до “сексуальних актів на сцені, а також актів насильства – як можна очікувати з історії Лючії”.
Кеті Мітчелл, режисерка опери “1835”, пояснює кульмінаційну сцену вбивства, яка включає кілька ножових поранень і спробу задушення, так: “Така режисура пов’язана з тим, що раніше існував старий добрий спосіб театрально зобразити вбивство – сунув-вийняв ніж і (герой. – Ред.) впав, але цього не досить, аби вразити когось настільки, аби той накивав п’ятами, а коли ви дивитеся, як герої б’ються, але не можуть вбити, це лякає”.
Як розповідає видання, попередня виставка режисерства пані Мітчелл також рясніла сценами насильства, через що деякі глядачі непритомніли або залишали залу, а самі актори страждали від нічних жахів.
Radiohead повертається
Група вже оголосила про плани дати принаймні 22 концерти в 11 країнах світу, пише Independent.
Як очікується, світовий тур Radiohead збігатиметься із виходом нового альбому, про який ще не оголосили офіційно.
Том Йорк і компанія гастролюватимуть з травня до жовтня і візьмуть участь в фестивалях Primavera Sound, Osheaga та Summer Sonic, йдеться в їхній заяві.
Квитки на деякі концерти вже у продажу, а повний асортимент буде доступний з 18 березня.
Як зауважує газета, про новий альбом, що стане продовженням попереднього The King of Limbs, який вийшов 2011 року, відомо дуже мало. Фанати очікували на його вихід ще з жовтня, коли члени групи заснували нову компанію Dawn Chorus LLP, що зазвичай є передвісником великого релізу.
Намагаючись мінімізувати спекуляції з квитками, група оголосила, що продажі обмежать двома квитками на одне замовлення для всіх концертів.
Маг пішов
17 березня від пухлини мозку помер один з найвідоміших британських ілюзіоністів Пол Деніелс. Про його чарівне життя і добрі спогади, які він залишив по собі, як то його коронна фраза – “Вам сподобається, не дуже, але сподобається”, пише Daily Mail.
“Пол Деніелс був одним з найулюбленіших артистів Великої Британії, який зачаровував глядачів протягом багатьох десятиліть своїм рідкісним магічним вмінням. У 80-х та 90-х йому не було рівних в жанрі ілюзіону та розваг, а його шоу почасти збирали аудиторію до 20 мільйонів людей”, – згадує видання.
Вважається, що пану Деніелсу вдалося вдихнути нове життя в мистецтво магії, перенісши його зі сцени на телевізійний екран, де більш ніж 15 років він мав власне шоу в суботньому праймтаймі ВВС.
Відомий ілюзіоніст Стів Фрейн, який виступає під псевдонімом “Динамо”, заявив, що був “приголомшений” новиною.
“Як маг, який вийшов з робочого класу півночі, він був величезним натхненням для мене особисто. Я знаю, що він надихнув безліч магів в усьому світі і завжди буде вважатися одним з найвеличніших в усі часи. Для мене він – чарівна легенда”, – розповів “Динамо”.
Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.