В Україні планують відкрити перший центр внутрішньоутробної хірургії

У Львові на базі Комунальної міської дитячої клінічної лікарні планують відкрити центр внутрішньоутробної хірургії. У цьому центрі зможуть проводити операції ще ненародженим дітям, повідомляє ZAXID.NET.

Як розповів головний лікар міської дитячої лікарні Дмитро Квіт, для потреб центру лікарня передає в оренду приміщення площею 400 кв.м, які зараз не використовуються. Там проведуть ремонт та встановлять необхідне обладнання. Центр буде розрахований на 10 ліжок.

«Є діти, які народжуються з вродженими вадами: спинно-мозкова грижа, гідроцефалія, вада нирки тощо. Ці вади діагностуються на етапі внутрішньоутробного періоду. І фетальна хірургія займається тим, що ці вади корегуються внутрішньоутробно. Тоді дитина народжується здоровою», – пояснює Дмитро Квіт.

За словами Дмитра Квіта, у Львові щороку оперують приблизно 15 дітей з вродженою спинно-мозковою грижею. Ці діти, як правило, стають інвалідами. Але якщо усувати цю вроджену ваду внутрішньоутробно, тоді вони б могли народитись здоровими.

Дмитро Квіт сподівається, що центр зможе запрацювати вже до кінця року. Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб більш скептичний і вважає, що це процес не на один рік. Проте, переконаний він, це можна зробити й швидше, якщо проект підтримають депутати міської ради.

Володимир Зуб наголосив на тому, що львівський центр фетальної (внутрішньоутробної) хірургії стане першим в Україні.

«Це величезна інвестиція обсягом понад 1 млн доларів. У цю суму входить встановлення медичного обладнання та навчання персоналу. Це високий рівень сучасної медицини, який є в Європі та США та якого досі нема в Україні. Держава сьогодні не може собі дозволити такі високі технології», – каже Володимир Зуб.

За словами голови управління охорони здоров’я ЛМР, в Україні зараз нема підготовлених фахівців, які би могли оперувати внутрішньоутробно.

«Найбільша проблема – навчити фахівців. За їхню підготовку та навчання відповідатиме Медичний центр «Ново». У Львові є хірурги, які володіють технікою ендоскопічних втручань. Але ця технологія набагато складніша», – пояснив Володимир Зуб.

Нагадаємо, доброчинці з Канади відправлять в Україну 16 мобільних госпіталів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *