140 символів духовності: що релігійні лідери роблять в соцмережах

У понеділок, 21 березня, 140 символам виповнюється 10 років: саме в цей день рівно десятиліття тому один із засновників Twitter Джек Дорсі надіслав свій перший “твіт”. За ці роки Twitter пережив багато змін – і суспільство разом із ним.

Нині активна аудиторія Twitter налічує 320 млн людей по всьому світу. І скористатися цим поспішають не тільки компанії і політики, а й така консервативна інституція, як церква. Багато релігійних організацій зараз активно поповнюють свою паству інтернет-користувачами.

З нагоди першого ювілею Twitter ми вирішили з’ясувати, хто з релігійних лідерів найуспішніше адаптується до епохи digital.

1. Папа Римський Франциск

Упевнено лідирує в Twitter серед релігійних лідерів папа Римський Франциск, що в твіттері існує під нікнеймом

@Pontifex.

Його Twitter-паства налічує понад 23 млн підписників. При цьому примітно, що найбільше фолловерів має не його основна англомовна сторінка (8,9 млн), а іспаномовна – 11,4 млн. Окрім англійської й іспанської, Франциск твітить іще чотирма мовами – німецькою, французькою, арабською, а також – закономірно, проте все ще несподівано – латиною.

Папа Франциск – чи, радше, його прес-служба – публікує по одному твіту на день. Зазвичай це маленька щоденна християнська мудрість, на кшталт любові до ближнього чи смирення перед богом.

“Давайте сприймати наше християнське покликання серйозно і жити так, як належить вірянам”, – затвітив він 21 березня.

Хоч минулої суботи традиція “щоденних мудростей” папи раптово перервалася оголошенням про те, що відтепер стежити за ним можна буде

ще й в Instagram.

До слова, за два дні перебування в інстаграмі папа назбирав там 1,5 млн підписників.

2. Далай Лама

Найбільше наблизився до Twitter-популярності католицького папи тибетський Далай Лама: англомовний аккаунт

@DalaiLama існує з 2009 року і має 12,6 млн “фолловерів”.

Отримати дозу щоденної мудрості від Далай Лами у Twitter можна приблизно раз на тиждень – саме з такою частотою твіти з’являються у його стрічці, час від часу перериваючись посиланнями на виступи й прямі трансляції.

Наприклад, остання порада Далай Лами у Twitter твердить: “Від користувача залежить, чи матимуть технології позитивний чи негативний ефект. Важливо, щоб ми не були рабами технологій; це вони мають нам допомагати”.

3. Аятола Хаменеї

Зі значним відривом за кількістю фолловерів у рейтинг найпопулярніших у Twitter релігійних лідерів потрапив і іранський аятола Хаменеї –

@khamenei_ir. Його п’ять аккаунтів – англійською, французькою, іспанською, арабською та фарсі – загалом фолловить 254 тисяч людей.

І хоч в основному його твіттер позиціонується як стрічка новин про аятолу, а не від аятоли, прес-служба духовного лідера Ірану регулярно публікує туди витримки із його промов і звернень, серед яких трапляються не тільки політичного змісту, а й духовного.

“Кожен день кожної людини включає як можливості, так і загрози. Наше вміння полягає у тому, щоб діставати вигоди із можливостей і перетворювати загрози у можливості”, – написав аятола у неділю з нагоди нового 1394-го року – за іранським календарем, звісно.

4. Джастін Велбі, архієпископ Кентерберійський

Англіканську церкву у Twitter найуспішніше представляє архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі.

Його аккаунт

@JustinWelby має понад 88 тисяч фолловерів. Поміж ретвітів повідомлень з офіційного профілю самої англіканської церкви, архієпископ Велбі публікує і власні короткі меседжі – про всепрощення, любов та Ісуса.

“Бог закликає нас дивитися довкола і піклуватися про тих, про кого Він піклується: бідних, хворих, тих, хто страждає, і тих, хто загубився”, – ділиться мудрістю архієпископ.

Патріарх Кирил і ВКонтакте

Православна церква, схоже, поки що не відчула “силу” 140 символів, і свого офіційного представництва у Twitter – принаймні такої популярності, як попередні релігійні інституції – вона не має.

Зате патріарх російської православної церкви Кирил знайшов свою аудиторію на іншій платформі –

ВКонтакте, яка, власне, традиційно вважається саме російською соцмережею.

У VK на щоденні уривки із проповідей, літургій і служінь Кирила підписані майже 282 тисячі людей.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *