Після перевірок щодо торгівлі гуманітаркою у Червоному Хресті є звільнення
За результатами внутрішнього аудиту Київської міської організації Товариства Червоного хреста звільнено її голову Ніну Гусєву, повідомляє правозахисна організація Transparency International.
На засіданні Правління також було звільнено голову Солом’янської районної організації.
Заяву на звільнення за власним бажанням подала голова Печерської районної організації Києва.
Крім звільнення очільників двох місцевих організацій, було вирішено оголосити догану головам Деснянської, Оболонської та Печерської районних організацій, а за неналежне ведення роботи оголосити попередження головам Голосіївської, Дарницької, Дніпровської, Святошинської та Шевченківської районних організацій.
Триває перевірка в Одеській обласній організації Товариства Червоного Хреста. В Одесі в присвоєнні гуманітарного вантажу зі Швейцарії підозрюється голова обласної організації Тамара Барніч. На час проведення перевірки Барніч відсторонена від виконання своїх обов’язків. Також в Одесі триває кримінальне розслідування з цього приводу.
“Після того, як волонтери Товариства Червоного Хреста повідомили Transparency International Україна про численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою, ми закликали правоохоронні органи, Міністерство охорони здоров’я України, а також партнерів Товариства втрутитись у ситуацію і зауважити на оприлюднені викривачами факти корупції. Під тиском громадськості Товариство ініціювало внутрішні перевірки, – повідомляють правозахисники.
Починаючи з кінця січня до Transparency International Україна звернулися декілька викривачів, які додатково повідомили про факти здачі в оренду візків для інвалідів, про бездіяльність патронажних сестер за бюджетні кошти, продаж гуманітарної допомоги.
Transparency International звернулася з запитом до МОЗ про перевірки витрачання Товариством Червоного Хреста України коштів, які виділяють з бюджету через МОЗ на патронажну службу.
Міністерство повідомило, що МОЗ не має права перевіряти ТЧХУ.
“МОЗ не хоче розбиратися, чи справді патронажна служба допомагає нужденним і чи взагалі вона потрібна в такій формі, в якій вона зараз існує. Наприклад, в нашому розпорядженні є документи і факти, які свідчать про бездіяльність патронажних сестер в окремих регіонах, про відсутність їх співпраці з медичними і соціальними закладами, де вони повинні отримувати списки тих, хто потребує допомоги“, – заявив юридичний радник Transparency International Україна Дмитро Кузін.
Правоохоронні органи розглядають заяву Transparency International Україна та матеріали щодо можливості притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб ТЧХУ і окремих державних службовців.
Porsche Finance Group за запитом Transparency International Україна пообіцяла здійснити заходи з метою перевірки дотримання Червоним Хрестом порядку використання благодійної допомоги.
Transparency International Україна закликає всіх, хто зіткнувся з корупцією у Товаристві Червоного Хреста України, повідомляти про це на сайті anticorruption.in.ua та на електронну пошту speak@ti-ukraine.org.
Нагадаємо, голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха розповів про те, як діаспора надає допомогу та з якими труднощами зіштовхується.