Редакторів турецької газети Cumhuriyet судитимуть
Двох відомих турецьких журналістів судитимуть за звинуваченням у розкритті державної таємниці.
Джан Дюндара та Ердема Гуля з впливової газети Cumhuriyet (Джумхурієт – республіка. – Ред.) арештували у листопаді через статтю про можливе постачання Туреччиною озброєння ісламістам у Сирію.
Вони заперечують звинувачення, але їм загрожує довічне ув’язнення, якщо їх визнають винними. Прихильники журналістів кажуть, що справа є важливим тестом на свободу слова у Туреччині.
Міжнародна спільнота жорстко критикує уряд країни через ставлення влади до журналістів.
Цього місяця турецька поліція провела рейд офісами найбільшої газети країни Zaman, після чого суд розпорядився передати її під державний контроль.
Наступ на ЗМІ
Головного редактора газети Cumhuriyet Джана Дюндара та керівника бюро в Анкарі Ердема Гуля арештували минулого листопада.
Президент Реджеп Таїп Ердоган особисто подав кримінальну скаргу щодо журналістів. Їх тримали у місцях попереднього ув’язнення, проте у лютому звільнили після рішення конституційного суду щодо порушення їхнього права на свободу слова.
Пан Дюндар вважає, що уряд намагається залякати турецьких журналістів.
“Ми бачимо спробу арештувати цілу професію, вони хочуть створити механізм самоцензури та атмосферу страху”, – вважає пан Дюндар.
Ми бачимо спробу арештувати цілу професію, вони хочуть створити механізм самоцензури та атмосферу страхуКан Дундар, редактор газети Cumhuriyet
Захисники журналістів вважають справу політично мотивованою та відповіддю влади на критику президента Ердогана.
У четвер десятки відомих журналістів опублікували відкритого листа прем’єр-міністру Ахмету Давутоглу із закликом відкликати звинувачення проти журналістів Cumhuriyet.
“Ми вважаємо, що Джан Дюндар та Ердем Гуль можуть отримати довічне ув’язнення тільки за виконання своїх журналістських обов’язків”, – йдеться у заяві.
У листі також озвучили занепокоєння щодо “створення клімату страху та цензури, а також придушення критичних голосів у Туреччині”.
Конфіскована газета Zaman пов’язана з рухом Hizmet, який очолює впливовий клірик Фетхуллах Гюлен, що зараз перебуває у США.
Влада називає Hizmet “терористичною групою”, яка прагне скинути президента Ердогана.
Пан Гюлен колись був соратником Ердогана, але зараз його вважають загрозою чинному президенту.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.