Генеральна прокуратура звертається з проханням про допомогу в отриманні документів, які свідчать про порушення прав та свобод українських громадян на окупованій території АР Крим

Захист прав і свобод людини на тимчасово окупованому Російською Федерацією півострові Крим є пріоритетом у діяльності управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України.

Поточного року за фактами вчинення на вказаній території злочинів проти життя та волі особи, інших особистих прав і свобод людини розпочато понад 60 кримінальних проваджень, які на сьогодні розслідуються. Вживаються заходи щодо збору доказової бази.

Водночас дії працівників так званої прокуратури Республіки Крим та інших незаконно створених органів на тимчасово окупованій території України свідчать про продовження репресій та переслідувань осіб за проукраїнську позицію та критику щодо анексії Криму.

Також від репресивної політики Російської Федерації страждає корінний народ Криму – кримські татари. Забороняються будь-які мирні зібрання, які ініційовані Меджлісом кримськотатарського народу, в помешканнях лідерів та активістів так званими правоохоронцями проводяться незаконні обшуки та затримання на основі політично вмотивованих звинувачень.

Про вказані факти Генеральною прокуратурою України систематично інформуються Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України. Ці актуальні питання висвітлюються на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України, обговорюються на нарадах за участі громадських організацій.

Співпраця на зазначеному напрямі допоможе захистити порушені права громадян та притягнути до кримінальної відповідальності осіб, які вчиняють репресії на тимчасово окупованій території півострова Крим.

Тому з метою надання допомоги особам, у яких проводяться обшуки, зокрема орієнтування їх на необхідність отримання документів, даних про «правоохоронців», понятих та зібрання інших доказів порушення їх прав і свобод, галузевим управлінням Генеральної прокуратури України розроблено відповідну пам’ятку (додається).

При цьому досудовому розслідуванню не сприяє відсутність оригіналів документів та загалом доказової бази щодо вчинення злочинів на тимчасово окупованій території півострова Крим.

У зв’язку з цим та для забезпечення всебічного і повного дослідження обставин кримінального провадження необхідно надавати до Генеральної прокуратури України рішення, постанови, листи, інші документи та матеріали, які підтверджують факти незаконного позбавлення волі осіб, проведення обшуків та вчинення інших злочинів, а також містять дані про правоохоронців, суддів, інших осіб, які брали участь у скоєнні правопорушень, адвокатів, родичів указаних громадян та інших свідків.

Інформацію та відповідні документи слід надавати на паперових носіях або в електронному форматі (на адреси: ivanets.km@gp.gov.ua, press.zapyty@gp.gov.ua та на телефон гарячої лінії (044) 280-79-87).

Конфіденційність гарантується.

Генеральна прокуратура України заздалегідь засвідчує вдячність за сприяння в захисті прав і свобод людини на півострові Крим, а також підтверджує готовність до подальшої дієвої співпраці в зазначеній сфері.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *