Кемерон розповів, що продав частку в офшорі
Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон зізнався, що разом з дружиною володів часткою в офшорній компанії, створеній його покійним батьком.
За словами прем’єра, цю частку вони продали у 2010 році, отримавши за неї приблизно 30 тисяч фунтів (приблизно 42 тисячі доларів).
Кемерон вже заявив, що не володіє частками у жодних офшорних компаніях, однак не уточнював, чи були вони у нього до цього. Він додав, що живе на зарплатню, а також на заощадження, з яких отримує відсотки.
Парламентська опозиція раніше закликала провести незалежне розслідування у зв’язку зі згадкою родича прем’єра у так званих
“панамських документах”. Крім того, про намір ретельно їх вивчити заявила Служба з податків і митних питань Сполученого Королівства.
Йдеться про документи панамської офшорної компанії Mossack Fonseca, опублікованих 3 квітня. У них ішлося про те, що батько прем’єра Іен Кемерон очолював створений у 1980-х роках офшорний фонд, через який нібито ухилялися від оподаткування заможні британці.
Факт створення такого фонду не порушував жодних чинних законів.
“Фундаментальне нерозуміння”
“Мені нічого приховувати. Я пишаюся своїм батьком і тим, що він зробив, і його бізнесом… Мені дуже гірко, що його зараз поливають брудом”, – сказав Девід Кемерон в інтерв’ю ITV.
За його словами, критика на його адресу заснована на “фундаментальному нерозумінні” того, що Blairmore Holdings не була створена для ухиляння від сплати податків.
“Цього не було. Вона (компанія. – Ред.) була створена після того, як скасували валютний контроль, для того, щоб ті, хто хотів інвестувати в акції та компанії, деноміновані у доларах, могли б це зробити. Було створено тисячі таких трастів”, – каже пан Кемерон.
Він додав, що компанія проходила аудит і повідомляла про свої доходи податковій інспекції щороку.
Девід Кемерон стверджує, що, будучи сином брокера, у минулому він купував акції, але продав їх у 2010 році, незадовго до того, як став прем’єр-міністром.
“Я не хотів, щоб хтось сказав, що я переслідую особисті інтереси”, – сказав він.
Прем’єр-міністр додав, що у нього і його дружини Саманти був загальний рахунок, і що їм належали 5 тисяч акцій Blairmore Holdings.
Окрім згадки батька Девіда Кемерона, у документах є інформація про сумнівні операції ще кількох колишніх і чинних британських парламентарів, а також спонсорів Консервативної партії, яку представляє пан Кемерон.
Серед іншого, у документах є дані про офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і оточенням Хосні Мубарака в Єгипті, Башара Асада у Сирії,
Петра Порошенка в Україні і Володимира Путіна у Росії.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.