Обстановка в районі проведення АТОстаном на 8 квітня 2016 рокуПротягом доби найбільша активність противника
Обстановка в районі проведення АТО
станом на 8 квітня 2016 року
Протягом доби найбільша активність противника зберігалась на Донецькому напрямку. Противник намагався витіснити сили АТО із займаних позицій у районі н.п.Авдіївка шляхом ведення вогню високої щільності із застосуванням стрілецької зброї, гранатометів, 82 та 120-мм мінометів.
7 квітня ц.р. противником на зазначеному напрямку здійснювались наступні заходи:
посилення передових підрозділів 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ – до району промислової зони Авдіївка прибуло дві штурмові групи;
розвідка на передньому краї та в тактичній глибині оборони сил АТО, у т.ч. шляхом направлення диверсійно-розвідувальних груп та застосування безпілотних летальних апаратів оперативно-тактичного рівня (БПЛА виконав політ з території РФ);
застосування снайперських груп;
дезорганізація системи управління та зв’язку передових підрозділів сил АТО, а також протидія польотам БПЛА. Зафіксовано використання станції радіоелектронної боротьби Р-330Ж “Житель” та комплексу радіоелектронної боротьби “Леер-3” ЗС РФ у районі н.п.Макіївка (виробляються тільки у Росії).
У зоні відповідальності 2 АК (Луганськ) ЗС РФ продовжується накопичення запасів паливно-мастильних матеріалів для потреб частин та з’єднань корпусу. Встановлено прибуття з території Росії (через Ізварине) до м.Луганськ ешелону з дизельним пальним (1 тис. тонн).
Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність 122-мм РСЗВ “Град”, САУ, артилерійських систем калібру понад 100 мм та танків у районах Макіївка, Озерянівка, Заїченко, Мінеральне та Донецьк.
З огляду на регулярне оприлюднення у світових ЗМІ інформації щодо безпосередньої участі Росії в збройній агресії проти України, воєнно-політичне керівництво РФ продовжує реалізовувати комплекс заходів з приховування значних втрат російських військовослужбовців на тимчасово окупованих територіях сходу України.
Встановлено, що 4 квітня ц.р. у м.Ростов-на-Дону представниками ФСБ РФ проведено робочу нараду за участю “мера” м.Донецьк І.Мартинова, його заступника І.Пономаренка та “генерального прокурора” т.зв. ДНР А.Співака, де головна увага приділялась недопущенню витоку інформації про загиблих та поранених військовослужбовців ЗС РФ. Під час зустрічі І.Мартинов отримав завдання організувати спорудження у м.Донецьк комплексу спеціальних приміщень для зберігання та ідентифікації тіл загиблих російських військовослужбовців, у т.ч. з використанням мобільної лабораторії визначення ДНК, яка прибула з Росії до м.Донецьк 9 березня ц.р. Відповідно до вимог співробітників російських спецслужб, такий комплекс повинен розміщуватись на ізольованій території, з жорстким пропускним режимом, а “мер” І.Мартинов несе персональну відповідальність за виток будь-якої інформації щодо існування зазначеного комплексу.
Головне управління розвідки МО України продовжує цілеспрямовано збирати факти щодо участі військовослужбовців ЗС РФ у воєнних злочинах на тимчасово окупованих територіях сходу України для подальшої передачі доказової бази визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду, а також відстежувати їх подальшу діяльність і переміщення після повернення до Росії. Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО у т.ч. з метою розширення “санкційного” списку.
Встановлено теперішні місця проходження служби та посади кадрових російських генералів, що у 2014-2015 роках приймали безпосередню участь у збройній агресії Росії проти України на командних посадах 1 АК (Донецьк, Україна) та 12 Командування резерву (на т.ч. Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного ВО (Ростов-на-Дону) ЗС РФ:
генерал-лейтенант Гурульов Андрій Вікторович (Гурулев Андрей Викторович), який з осені 2014 р. до кінця весни 2015 р. командував 12 Командуванням резерву (на т.ч. Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного ВО (Ростов-на-Дону), повернувся на посаду командувача 58 Армії (Владикавказ) Південного ВО (Ростов-на-Дону) ЗС РФ. За виконання злочинних наказів воєнно-політичного керівництва щодо організації збройної агресії проти України А.Гурульову було присвоєне військове звання “генерал-лейтенант” (указ президента РФ від 13.12.2014 р. № 764), а у березні 2016 р. він нагороджений орденом “Мужества”;
генерал-майор Зусько Михайло Степанович (Зусько Михаил Степанович), який з літа до кінця осені 2014 р. командував 1 АК (Донецьк, Україна) 12 Командування резерву (на т.ч. Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного ВО (Ростов-на-Дону) ЗС РФ, після повернення до Росії у 2015 р. призначений на посаду заступника командувача 49 Армії (Ставрополь) Південного ВО ЗС РФ;
генерал-майор Солодчук Валерій Миколайович (Солодчук Валерий Николаевич), який з осені 2014 р. до кінця весни 2015 р. командував 1 АК (Донецьк, Україна) 12 Командуванням резерву (на т.ч. Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного ВО (Ростов-на-Дону) ЗС РФ, після повернення до Росії у 2015 р. призначений на посаду заступника командувача 5 армії (м.Уссрійськ) Східного ВО (Хабаровськ) ЗС РФ;
Нагадуємо про неминучість покарання за воєнні злочини, що не мають строків давності, та відповідальність за які передбачена нормами міжнародного і національного кримінального права.
https://gur.gov.ua/content/situation-in-ato-area-and-..
Посилання
gur.gov.ua